1-ojo Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės artilerijos šūvio 100-ųjų metinių iškilmės

kovo 30 d. surengtos Deltuvoje (Ukmergės raj. sav.)

Pirmasis šūvis 1919 m. kovo 28 d. iš patrankos, stovėjusios Milašiūnų kaimo laukuose, buvo paleistas į Deltuvos kleboniją, kurioje tuo metu buvo įsikūręs bolševikų kariuomenės štabas. Sviedinys nesprogo, tačiau paliko išmuštą pėdsaką pastato sienoje ir sujungė miestelio vardą su Lietuvos kariuomenės artilerijos gimimo istorija. 2013 m. ant senosios klebonijos pastato atidengta memorialinė lenta, kurioje įamžintas pirmasis Lietuvos kariuomenės artilerijos šūvis.

Iškilmėse dalyvavo Lietuvos kariuomenės Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono orkestras, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė, karinės istorijos mylėtojų klubas „Miško broliai“.  Buvo demonstruojama ginkluotės ir karinė technika.

 

 

2019-03-30 Deltuvoje. Nuotr. iš facebook paskyros Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas2019-03-30 Deltuvoje. Nuotr. iš facebook paskyros Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas2019-03-30 Deltuvoje. Nuotr. iš facebook paskyros Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas

Paskelbta Naujienos, Pirmoji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.