Dabar jau ne vasario 24-oji, užpulti iš Baltarusijos nebūtų lengva

Birželio 9 d. LKKSS VAS garbės narys karo veteranas Evgen Dykyj kanalo „Znaj 24“ laidoje „Kas toliau?“ apžvelgė situaciją frontuose ir Ukrainai tiekiamą ginkluotę.

Antiteroristinės operacijos veteranas, ukrainiečių mokslininkas, publicistas, biologijos mokslų kandidatas Evgen Dykyj vertindamas situaciją frontuose, ypač Severodonecke, pažymėjo, kad jis nepasitiki procentiniais įverčiais, nes sunku pasakyti, kas valdo miestą, kai jame vyksta gatvių mūšiai.

„Situacija nuolat keičiasi, beveik visą šį laiką tęsiasi serija nuolatinių gatvės kontaktinių mūšių, kurie juda iš vieno rajono į kitą. Tokioje situacijoje, ko gero reikėtų pripažinti, abiejų pusių pareiškimuose apie miesto kontrolę tiesos nėra. Tiesą sakant, miesto dabar nekontroliuoja nė viena iš abiejų pusių, jis visas dabar yra tikra sunkių kontaktinių kovų arena “, – aiškino E. Dykyj.

Jis mano, kad rusijos kariuomenė Severodonecke padarė klaidą, įžengdama į nepilnai sugriautą miestą. Su kitais miestais Popasnaja, Rubižne, Kremina, pasakojo laidos svečias, buvo kitaip: iš pradžių juos lygino su žeme aviacija ir artilerija, ir tik po to veržėsi ten, kur buvo tie miestai.

„Bet kuriuo atveju, tai bent jau atitolino rusijos kariuomenės veržimąsi į priekį. Sakyčiau, mūšiai miestuose – lyg ir ne jų stichija, prisiminkime, kiek laiko jie, tarkime, užspaudinėjo Mariupolį,“, – argumentavo jis.

Kitas, anot E.Dykyj, eilėje bus Lysyčanskas, nes šie miestai yra labai arti vienas kito ir yra paskutiniai dar nevaldomi rusijos Luhansko srityje. Kaip jis aiškino, tai svarbu rusijos propagandai, nes tai būtų išėjimas iki vadinamosios „LPR“ rubežių. Toliau, sakė laidos svečias būtų puolamas Slovjanskas.

Voluinės ir Polesės kryptyje, anot eksperto, rusams pajėgų neužtenka, liko tik baltarusių kariuomenė. Tačiau Lukašenka, pabrėžė jis, įsigudrino nesileisti įtempiamas į karą net pirmoje jo fazėje, kai visi dar tikėjo putino pergale.

„Gąsdina, spaudžia labai stipriai, bet „batka“ apskritai yra genijus šiame kilpinėjime tarp lašelių. Manau, kad jo prispausti nepavyks, aišku jį gali pašalinti, netgi fiziškai. Tačiau tokiu atveju prasidėtų kiti klausimai. Gerai, rusija pašalino „batką“, kuris iš tikrųjų ir taip buvo abejotino legitimumo prezidentas. O tuo metu jau kurį laiką užsienyje, ES gyvena ir klesti išrinktoji prezidentė Svetlana Cichanovskaja“, – sakė E. Dykyj.

Be to, pažymėjo jis, nėra jokių garantijų, kad Baltarusijos kariuomenė vykdys kokio nors laikinojo prezidento įsakymus. Tačiau, pridūrė ekspertas, net jei vadovybė paklustų įsakymui, baltarusių kariai gali pereiti į Ukrainos pusę arba tiesiog išsibėgioti po miškus. Apskritai, pasak E. Dykyj, dabar Lukašenka užsiima kovinės veiklos imitavimu.

„Tai nebe vasario 24-osios situacija, dabar iš Baltarusijos lengvai nebepraeisi. Taip, mums atitinkamai tenka ten laikyti dalį savo kariuomenės, laikyti ten papildomas pasieniečių pajėgas, plius nacionalinę policiją, nesiųsti į rytus vietinės teritorinės gynybos. Bet manyčiau, kad tai yra maksimumas, ką „batka“ tikrai gali padaryti“, – apibendrino ekspertas.

Kaip sakė laidos svečias, dabar Donbase vyksta karštas karo etapas ir Ukrainos kariams reikia daugiau ginklų.

„Ne viską kompensuoja patriotizmas, motyvacija, ne viską kompensuoja net žmonių skaičius, geležies santykis labai svarbus, bet kalbant apie geležies santykį, deja, pagal skaičių, pvz. artilerijos pabūklų, jie mus lenkia 10 kartų, o pagal amunicijos kiekį skirtingais vertinimais – nuo 20 iki 40“, – pažymėjo E. Dykyj.

Ekspertas taip pat kėlė NATO ginkluotės klausimą, prie kurio dabar pereina Ukrainos kariuomenė.

„Tai nėra kažkoks wunderwaffe (stebuklingas ginklas),magiškų wunderwaffe, kurie iš karto suteiktų strateginį pranašumą, deja, neegzistuoja. Tokių ginklų gamtoje nėra, be to, iš to, kas jau gamtoje yra, kol kas ne viskas mums duodama. Tai, ką daugiausia mums dabar veža, aš vadinu 9-ojo dešimtmečio diskoteka, iš tikrųjų pas mus atkeliauja ginklai, sukniedyti dar šaltajam karui“, – aiškino laidos svečias.

Nepaisant to, teigė E. Dykyj, net ir tų laikų vakarietiški ginklai yra geresni už sovietinius. Todėl ekspertas įsitikinęs, kad jei šis Ukrainos ir rusijos santykis bus lygus, tai beliks tik techninis savų teritorijų išlaisvinimo su mažiausiais nuostoliais klausimas.

Kita vertus, aiškino jis, tam tikrų rūšių ginklų, pavyzdžiui, lėktuvų, nepristatymas jau yra Vakarų nuolaidžiavimas rusijai. Anot publicisto, nors Vakarai po vasario 24-osios tapo vieningesni, pradėjo taikyti rimtas sankcijas ir teikti rimtą pagalbą, rusija ten vis dar turi savo įtaką.

„Vakarai nėra kažkoks vienas subjektas, tai taip pat mūšio laukas, dar vienas frontas, kuriame vyksta šis karas, vyksta ne ginklais, o pinigais, metamais, kemšamais į žiniasklaidą, darbui su politikais“, – darė išvadą E. Dykyj.

 

Pagal 2022-06-09 novosti.politeka.net:
Це не ситуація 24 лютого, зараз уже з Білорусії так просто не зайдеш, – Євген Дикий
Захід – це не якийсь один суб’єкт, це теж поле бою, це ще один фронт, де йде ця війна, – Євген Дикий

Paskelbta Naujienos, Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *