Išėjo didis kovotojas

 

Alfonsas Svarinskas 1925-01-21 - 2014-07-17Liepos 21 d. Ukmergės partizanų kapinėse amžino poilsio atgulė didis Lietuvos patriotas – monsinjoras kunigas Alfonsas Svarinskas. Žmogus iš didžiosios raidės, visą savo gyvenimą paskyręs kovai už Lietuvos laisvę ir kovai su šiuolaikinėmis žmonių ydomis ir nedorybėmis.

            Daug kartų teko šį dvasininką matyti mitinguose, klausytis jo ugningos kalbos dar tuo metu, kai Lietuvoje stovėjo okupantų kariuomenė, bet pirmą kartą artimiau su monsinjoru pabendrauti teko tik 2012 m. 2012 m. rugpjūčio 5 d. buvusiame Juozapavos vienkiemyje (Daugų sen. Alytaus raj.) buvo pašventintas paminklinis kryžius žuvusiems Dzūkų rinktinės Geležinio Vilko grupės partizanams. Vienas jų – Kostas Mačionis – Žvalgas (1923-1945) – buvo mano dėdė (mamos brolis).  Paminklinį kryžių pašventino monsinjoras kunigas Alfonsas Svarinskas. Tą dieną ir per pamokslą Alovės bažnyčioje (Alytaus raj.) ir šventinant paminklą monsinjoras kalbėjo ne tik apie žuvusius Lietuvos partizanus, bet ir apie šių dienų bėdas. Tais pat metais mano žmonai, pradėjus savo smulkų verslą, likimas lėmė parduotuvėlę atidaryti gatvėje, kurioje gyveno monsinjoras. Nuo tada prasidėjo kaimyniška draugystė su monsinjoru.

Kai pas monsinjorą atėjau pasveikinti su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir pats gavau dovanų – Vytį. Monsinjoras sakė, kad pas kiekvieną lietuvį namie turi kabėti Vytis, kad kiekvienas, užėjęs į namus, pirmiausia namuose pamatytų Jį. Nuo to laiko, kas pas mus į namus užeina, pirmiausia pamato kabantį Vytį.

LKKSS VAS nariai pas A.SvarinskąPamenu, kai aš kartu su Daliumi Butkausku pasveikinome monsinjorą 89-ojo gimtadienio proga. Monsinjoras padėkojo už pasveikinimą, pavaišino arbata su pyragu, bet nepamiršo išsakyti ir kritikos mums. Monsinjoro nuomone, mes – kariuomenės kūrėjai – per mažai pasisakome svarbiais valstybei klausimais, kad mes matomi tik švenčių proga. Tas monsinjoro mintis tiek aš, tiek ir Dalius perteikėme ir kitiems kariuomenės kūrėjams. Gal ir tai prisidėjo, kad mes tapome vis dažniau matomi ne tik švenčių dienomis, bet ir renginiuose, kurie atvirai griežtai kritikavo Lietuvos valdžios institucijas. Mūsų skyriaus pirmininkas Albertas Daugirdas viešai per televiziją išsakė aštrius kritikos žodžius Krašto apsaugos ministerijos vadovams Lietuvos gynybos klausimais, išsakė mūsų mintis, kaip turi būti stiprinama krašto gynyba. Mūsų skyriaus nariai organizuotai ir pavieniui dalyvavo protesto mitinguose ir piketuose už lietuvių kalbą, kituose valdžios veiksmus ir neveiklumą kritikuojančiuose renginiuose.

            Ačiū Jums monsinjore!

Šį laišką parašė skyriaus narys A. Čiras

Daugiau nuotraukų rasite fotogalerijoje.

Paskelbta Antroji banga, Pro memoria, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *