Kariuomenės kūrėjai – šaulių instruktoriai

V. Švedo nuotr.

Karaliaus Mindaugo šaulių 10-ojoje rinktinėje lapkričio 23-24 dienomis vyko karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kursas Nr. 1.  Instruktoriais dirbo rinktinės šauliai, kariuomenės kūrėjai savanoriai kariai Albertas Daugirdas, Vidas Švedas ir Vytautas Račkauskas, įgavę būtiną kvalifikaciją tarnybos kariuomenėje metu, taip pat žinias atnaujinę LK Sausumos pajėgų mokymo centre, turintys karinės pedagogikos instruktorių išsilavinimą.
Anot instruktoriaus V. Račkausko, simboliška, kad kursas vyko Lietuvos kariuomenės 100-ųjų metų renginių kontekste. Šauliai, nors lapkričio 24 d. ir stebėjo karinį paradą, tačiau iš esmės buvo susitelkę į karinius mokslus, kurie Lietuvos kariuomenę ir mus visus daro stipresniais bei efektyvesniais.
“Šauliai per 15 val. trukusį intensyvų mokymą – nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio vakaro – išstudijavo daugiau kaip 100 Rusijos kariuomenės šarvuotos technikos pavyzdžių, peržvelgė daugiau kaip 600 iliustracijų. Galutinis kompleksinis testas parodė, kad medžiaga įsisavinta sėkmingai. Įgūdžiai bus tobulinami reguliariai sprendžiant instruktoriaus siunčiamus internetinius testus”, – po kurso pasakojo ats. mjr. Albertas Daugirdas.
Šauliai nuolat dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariuomene, kuri šaulius vertina dėl vietovės pažinimo, lankstumo. Tai leidžia šauliams kontroliuoti vietovę ten, kur kariuomenė neturi savo ,,akių ir ausų“. Pasak vieno iš kurso instruktorių, suprasdami savo, kaip žvalgų-stebėtojų reikšmę karinių veiksmų atveju, šauliai patys renkasi šį kursą.

Pagal www.sauliusajunga.lt inf.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.