Paminėtas KASP 30-metis

Sausio 17 d. LK Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 30-ųjų metinių minėjimas dėl karantino ribojimų vyko be įprastinio šventinio šurmulio, labiau susikoncentruojant į pajėgų  šūkio „Buvome esame, būsime!“ esmę.

Lietuvos kariuomenės Ordinariato katedroje – Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje – įprastu sekmadieniui laiku  LK Sausumos pajėgų kapelionato kapelionas  plk. ltn. Re­mi­gi­jus But­ke­vi­čius ir LK vyriausiasis kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus aukojo Šventąsias Mišias už Krašto apsaugos savanorių pajėgas, dėkodami Dievui už tuos 30 metų, už kiekvieną kūrusį savanorių pajėgas, už kiekvieną atsiliepusį ginti Lietuvą ir jos laisvę, už kiekvieną dabar atsiliepiantį padėti žmonėms. Juk žinome, jog ir šiuo metu Savanorių pajėgų kariai padeda pandemijos akivaizdoje ir stengiasi patarnauti žmonėms.  Buvo meldžiamasi ir kviečiami stebintys tiesioginę transliaciją melstis už KASP vadus, už visus karius ir darbuotojus, už tuos, kuriuos Viešpats pasišaukė į savo amžinybę,  už Artūrą Sakalauską, žuvusį 1991-ųjų rugpjūtį, ir kiekvieną, kuris atsiliepė, atsiliepia ir atsilieps į kvietimą patarnauti žmonėms būnant savanoriu, būnant sąmoningu Lietuvos piliečiu.

Vidurdienį pirmą kartą Savanorių pajėgų istorijoje, Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo šalia valstybinės vėliavos suplevėsavo ir reprezentacinė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vėliava. Garbė pakelti vėliavą teko 1991 m. parlamento gynėjui, kariuomenės kūrėjui savanoriui, LKKSS VAS nariui, vyriausiam LK leitenantui A.Čirui.
Simboliška, kad Savanorių pajėgų vėliava suplevėsavo prie Seimo rūmų – vietos kur užgimė pajėgos ir 1991 metų sausio 17-ąją buvo priimtas Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įstatymas.

2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr. 2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr. 2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr. 2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr. 2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr. 2021-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. gr. M.Lysenko f(KASP) nuotr.

KASP reprezentacinės ir valstybinės vėliavos buvo pakeltos ir prie KASP štabo Vilniuje bei rinktinių aikštėse Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.

LRT laidoje „Panorama“ rodytas 1’59“ trukmės reportažas:

Tuo pat metu socialiniuose tinkluose buvo transliuojama virtuali visų KASP rinktinių rikiuotė (taip pat pirmą kartą istorijoje). Buvo parodyti istoriniai kadrai iš pirmųjų Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įkūrimo metinių minėjimo Aukščiausiojoje Taryboje  1992-siais. Savanorių pajėgų karius sveikino vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas. Parodytas vaizdo įrašas kaip pereinamuoju prizu – atkurtu istoriniu XIV a. kalaviju – apdovanota geriausia 2020 metais tapusi KASP kuopa. Buvo galima stebėti, kaip KASP bendruomenės vardu padėtos gėlės ant laisvės kovotojų ir karių kapų.
LKKSS VAS nariams buvo džiugu atpažinti virtualioje rikiuotėje, kad ir dalinai dėl pandemijos užsimaskavusį, LKKSS  narį, KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadą pulkininką leitenantą Vidą Zabielą ir pasiųsti jam virtualius sveikinimus ir linkėjimus.

Stebėdamas virtualią rikiuotę kariuomenės kūrėjas savanoris, LKKSS VAS narys, atsargos generolas majoras Gintautas Zenkevičius socialiniame tinkle paliko tokį įrašą:
Sveikinu visus KASP karius, SKAT kūrėjus ir veteranus su 30 metų sukaktimi. Linkiu ir toliau išlikti Lietuvos savanorių tradicijų puoselėtojais. Išlikite stiprūs, ryžtingi, inovatyvūs ir vieningi.

Virtuali KASP visų pajėgų rikiuotė:

Paskelbta Skelbimai, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *