KASP įkūrimo šventei artėjant

2016 m. sausio 17 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgos švęs 25-asias pajėgų įkūrimo metines. LKKSS VAS nariai, kariuomenės savanoriai kūrėjai kviečiami, kaip ir kiekvienais metais, dalyvauti šiame renginyje. Daugiau informacijos sužinosite paspaudę žinutės pavadinimą.

LKKSS VAS nariai prašomi rikiuotis su skyriaus vėliava ir dalyvauti iškilmingoje rikiuotėje 2016 m. sausio 17 d. 12.00 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo.

Po iškilmingos rikiuotės, LKKSS VAS nariai kviečiami dalyvauti KASP 25-ųjų įkūrimo metinių šventiniame minėjime LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje.

LKKSS VAS nariai (bent 5-6 žmonės) kviečiami trumpai pasisakyti apie Sausio įvykius (liudyti „gyvąją“ istoriją) ten susirinkusiems jauniesiems šauliams, jauniems kariams savanoriams, kariūnams, moksleiviams, kaip tuomet jie vykdė Aukščiausiosios Tarybos pastato gynybą, su kokiais šaliai reikšmingais bei atsakingais iššūkiais susidūrė. Galima bus papasakoti ir apie tuometinę lietuvių tautos nuotaiką, AT gynėjų moralę ir pasiryžimą (apsisprendimą, čia ir dabar, kovoti iki galo), kokių išpuolių ir diversijų buvo organizuota prieš AT gynėjus ir t.t. ir pan.

LKKSS VAS nariai, dalyvavę AT gynyboje (tiek viduje, tiek ir išorėje), okupacinės kariuomenės išvedime, tuometinio SKAT vienetų kūrime, prašomi pasidalinti nuotraukomis ir kitais išsaugotais 1991-1993 m. (ir vėlesnių metų) eksponatais, kurie liudija KASP kūrimosi istoriją. Nuotraukos ir eksponatai bus demonstruojami LR Seime Kovo 11 salės fojė.

Nuotraukas (jei turite skaitmeninį formatą) prašoma siųsti el. paštu (lina.ambrozeviciute@mil.lt; tel. 8 5 2113 869), o jei nuotraukos popierinės, KASP štabas pasiruošęs jas nuskanuoti ir paversti į skaitmeninį formatą, ir grąžinti jums. Prie nuotraukų reikia jų aprašymo (kas joje pavaizduota, data (jei žinoma), jei yra gynėjas/-ai, reikėtų jo (jų) vardo ir pavardės, taip pat nuotraukos autoriaus).

Apie nuotraukas ir kitus eksponatus viešam demonstravimui, prašoma pranešti KASP štabui (galima ir VAS valdybos pirmininkui) nurodytais kontaktais kuo anksčiau, bet ne vėliau kaip iki 2015 m. gruodžio 15 dienos.

Atsiliepkite vyrai, kas iš jūsų galėtumėte pakalbėti bent keletą minučių apie AT gynybą, kas galėtų paskolinti nuotraukas ar kitus eksponatus parodai, kurie liudija KASP kūrimosi istoriją.

 

Paskelbta Skelbimai, Trečioji banga, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *