Leidinio „Birželis kvietė į Kovą“, skirto Birželio sukilimo 80-mečiui, pristatymas

2021 m. birželio 16 d. 18:00 Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos  Konferencijų salėje, V a.

Knyga skirta paminėti sukilimo, kuris paskelbė atkuriamą nepriklausomą Lietuvos Valstybę ir sudarė Laikinąją Vyriausybę, 80-metį.

„Turime tai vertinti kaip unikalų reiškinį, nes sukilimas iš esmės buvo sėkmingas. Nors sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, jos metu buvo suformuota Laikinoji Vyriausybė ir per radiją buvo paskelbta apie laisvos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Tokiu būdu buvo paneigti sovietinės propagandos teiginiai, kad Lietuva savanoriškai įstojo į Sovietų Sąjungą 1940 m.“, – teigia Seimo narys, leidinio redakcinės kolegijos narys Audronijus Ažubalis.

Primenama, kad tai vienintelis toks suorganizuotas ir sėkmingai įvykęs sukilimas sovietų okupuotose valstybėse, kuriuo bandyta atkurti nepriklausomą valstybę su beveik visais jos atributais.

„Sukilimas buvo Lietuvos ginkluotos rezistencijos pradžia ir penkis dešimtmečius trukusios kovos už Lietuvos laisvę bei valstybinę nepriklausomybę istorinės reikšmės gairė. Nuo tada Lietuva nesiliovė priešinusis okupantams“, – komentuoja Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Organizatoriai pažymi, kad tarp leidinio autorių yra Arvydas Anušauskas, Kęstutis Girnius, Kęstutis Skrupskelis, Bronius Makauskas, Valdas Rakutis, istorinės asmenybės Juozas Brazaitis, Adolfas Damušis, Vincas Trumpa, Jonas Algirdas Antanaitis ir kiti. Knygą rengė ir išleidimu rūpinosi visuomeninė redakcinė kolegija bei leidykla „Žara“. Redakcinės kolegijos nariai: Audronius Ažubalis, Kostas Ivanauskas, Vytautas Landsbergis, Valdas Rakutis, Arvydas Sekmokas, Vidmantas Valiušaitis. Siekiama, kad  leidinys būtų išverstas į anglų kalbą ir pasiektų tarptautinę auditoriją, todėl dalyviai bus kviečiami pagal galimybes paremti Lietuvos istorijos gaivinimo darbą ir prisidėti prie knygos išleidimo.

Registruotis į renginį galima čia —>

Pagal lnb.lt ir sc.bns.lt inf.

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *