Nepamirškime karo Ukrainoje

Ukrainos rytuose jau penkti metai vyksta Rusijos sukeltas karas, kasdien žūsta žmonės, kartais ir civiliai. Atrodo, šį karą Europa jau pamiršo. Baigia pamiršti ir patys ukrainiečiai… Ar tikrai?

2019-02-23 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr.2019-02-23 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. M.Abaravičiaus nuotr.  

 

Vasario 21 – 25 dienomis Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus skyriaus rūpesčiu Lietuvoje lankėsi nepriklausomas foto žurnalistas iš Ukrainos Anatolij Stepanov bei   Ukrainos nevyriausybinės organizacijos „Naujasis Donbasas“ vadovė, režisierė Larysa Artiugina ir Ukrainos savanoris, „Ilovaisko katilo“ dalyvis Ihor Mykhailyshyn.

Vasario 22 d. LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje  buvo atidaryta A.Stepanov dokumentinių fotografijų paroda „Kariai“. Renginyje dalyvavo autorius A.Stepanov, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje JE Volodymyr Yatsenkivsky,  signataras, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos patarėjas Petras Vaitiekūnas, signataras, LKKSS VAS valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas, LK Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininkas plk. Romas Žibas.
Susirinkusiesiems buvo pademonstruotas  2015 m. nevyriausybinės organizacijos „Naujasis Donbasas“ sukurtas dokumentinis filmas „Kaip mes tapome savanoriais“, papasakojęs apie Ukrainos savanorius, kurie 2014 metų vasarą, kai Rusijos Federacijos reguliariosios karinės pajėgos įsiveržė į Ukrainos teritoriją ir kai Ukrainos kariuomenė buvo paralyžiuota, sugebėjo atsilaikyti. Filmo nuotaiką pratęsė keletą W.A.Mozart ir F.Szopen kūrinių sugrojęs I. Mykhailyshyn (filme pristatytas kaip turėjęs šaukinį „Pianist“). Renginio pabaigoje svečiai L.Artiugina, I. Mykhailyshyn ir A.Stepanov atsakė į auditorijos klausimus. (fotoreportažą iš renginio galima pamatyti skiltyje FOTOGALERIJA-.2019 METAI)

Vasario 24 d. dokumentinis filmas „Kaip mes tapome savanoriais“ dalyvaujant L.Artiuginai ir I. Mykhailyshyn bei signatarams P.Vaitiekūnui ir S.Pečeliūnui buvo parodytas ir aptartas LK Kauno įgulos karininkų ramovėje (fotoreportažą iš renginio galima pamatyti skiltyje FOTOGALERIJA->2019 METAI)

2019-02-24 Kauno įgulos karininkų ramovėje 2019-02-24 Kauno įgulos karininkų ramovėje 2019-02-24 Kauno įgulos karininkų ramovėje

Dėkojame signatarui P.Vaitekūnui už idėją, LK Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininkui plk. R.Žibui už pagalbą priimant svečius iš Ukrainos, p. Julijai Iskevičienei už informacijos išplatinimą Kaune.

Dokumentinių fotografijų paroda „Kariai“ dar tebeeksponuojama LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje
APLANKYKIME

Paroda gali būti eksponuojama ir kitose vietose Lietuvoje. Susidomėjusius prašome registruotis el.paštu lkkss.vas.info@gmail.com

Kol Lietuvos televizija svarsto kaip ir kada parodyti organizacijos „Naujasis Donbasas“ dokumentinius filmus apie karą Ukrainoje, kviečiame filmą „Kaip mes tapome savanoriais“ peržiūrėti čia:

 

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *