Paminėtos KASP įkūrimo 29-osios metinės

2020-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. KASP nuotr.

Sausio 17-ąją, penktadienį, sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų paminėtos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės. Minėjimo metu aikštėje išsirikiavo visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, Lenkijos, Estijos ir Latvijos – Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės. Dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių rikiuotė su Vilniaus apskrities skyriaus vėliava.

Karius savanorius Nepriklausomybės aikštėje sveikino Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kuris pereinamuoju prizu – atkurtu istoriniu XIV a. kalaviju – apdovanojo Vyčio rinktinės 501-ąją kuopą.

Į susirinkusiuosius kreipęsis Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis kalbėjo apie savanorių dvasią: „Ką reiškė savanorių dvasia kai reikėjo apginti Lietuvos laisvę Sausio 13-ąją? Dar nebuvo įstatymo apie Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įkūrimą, bet įstatymas buvo mūsų širdyse: turime būti čia, stovėsime ir nesitrauksime, ir bus Lietuva, išliks Lietuva. Štai kas yra svarbiausia. Štai kas yra savanorių ir pašaukimas, ir pareiga, ir dvasia, kuri eina iš kartos į kartą. Gyvuokit savanoriai!“

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius sveikindamas karius sakė jog visuomenė visada buvo ir yra ir bus dėkinga už apsaugotą laisvę, užgimusią dar Sausio laužų šviesoje.

Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras įteikė Kariuomenės vado įsteigtus apdovanojimus geriausiems 2019 metų karių savanorių darbdaviams.

KASP vadas Dainius Pašvenskas Garbės savanorio vardą suteikė ir specialiu ženklu apdovanojo penkis karius savanorius.

Ceremonijos pabaigoje tylos minute buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas, nuneštos gėlės prie Sausio 13-osios memorialo Antakalnio kapinėse, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo Rasų kapinėse.

29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinio KASP pabūklo nuaidėjo salvės, dedikuotos Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei ir Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Dėkojame 21-am LKKSS VAS nariui, suformavusiems LKKSS rikiuotę, vėliavininkui Rimantui Šileikiui ir rikiuotės vadui ats. ltn. Vytautui Račkauskui.

pagal kariuomene.kam.lt 

Fotoreportažas publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA–>2020 METAI 

2020-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. A.Čiro nuotr.

 

Paskelbta Trečioji banga, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *