Švęskime Laisvės dieną

Rugpjūčio 31 d. nuo 18:00 bus minima 29-oji Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos sukaktis

Prieš 29 metus, 1993 m. rugpjūčio 31 d. 23 val. 45 min. Lietuvos Respublikos sieną kirto paskutinis išvykstantis Rusijos karinis ešelonas. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pabaiga.
Šią svarbią Lietuvai dieną minime Laisvės dieną.

Renginio programa:

17:30 Karinė eisena Gedimino prospektu. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir trys Lietuvos kariuomenės orkestrai iš Katedros aikštės žygiuoja į Lukiškių aikštę ir neša didelę Lietuvos trispalvę.
18:00 Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija Lukiškių aikštėje
18:25 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos parodomoji programa su dedikuotomis salvėmis
18:30 Muzikos kūriniai Laisvės dienai. Groja Lietuvos kariuomenės, Karinių oro pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų orkestrai
19:00 „Locked N’ Loaded“ ir tinklalaidės „Patrulio bazė“ komandos atvira diskusija apie okupacinės kariuomenės išvedimą iš Lietuvos.

Renginyje taip pat bus:

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių ir karo istorijos klubo „Partizanas“ parengta artefaktų ir trofėjų iš karo mūšio lauko Ukrainoje ekspozicija.
Virtuali istorinė archyvinių kadrų paroda apie Rusijos kariuomenės išvedimą iš Lietuvos
Lietuvos karinės fotografijos ekspozicija

Renginį tiesiogiai transliuos LRT.lt

1990 m. kovo 11 d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, vienas pirmųjų buvo iškeltas okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos klausimas. Tuo metu Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota maždaug penkios Rusijos kariuomenės divizijos (apie 34,6 tūkst. karių). 1992 m. sausio 31 d. įvyko pirmosios derybos, ir rugsėjo 8 d. Maskvoje buvo pasirašytas Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos grafikas. Paskutiniai okupacinės kariuomenės dalinių likučiai per Kenos geležinkelio stotį paliko Lietuvą 1993 m. rugpjūčio 31 d. kelios minutės iki vidurnakčio. Lietuva pademonstravo, kad galima pasiekti sprendimą išvesti okupacinę kariuomenę išskirtinai derybomis, tvirtai laikantis principinių pozicijų. Kariuomenė iš Lietuvos buvo išvesta vieneriais metais anksčiau nei iš Vokietijos, Latvijos ir Estijos.

Organizatoriai:

Krašto apsaugos ministerija
Lietuvos kariuomenė
Locked N’ Loaded
Paskelbta Skelbimai, Trečioji banga.
  1. Šaunu, kad organizuojamos tokios šventės… Net sunku patikėti, kad kitais metais bus 30 metų, kai okupantai pagaliau paliko Lietuvą. Šlovė laisvės kovotojams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *