Vasarį Vilniaus įgulos karininkų ramovė kviečia

 

Įvykę renginiai

Vasario 3 d. 17:00  Trakų karališkojo teatro ir Vilniaus kultūros centro Senjorų teatro spektaklis „Karūnos šešėlyje”, skirtas Valstybės atkūrimo 100-mečiui

Spektaklyje vaidina daugiau kaip dvi dešimtys abiejų  teatrų aktorių. Tai po labai ilgo laiko pirmas sceninis veikalas, kuriame pristatoma viena didingiausių Lietuvos praeities asmenybių – LDK Didysis Kunigaikštis Vytautas.

Vytautas – valdovas ir žmogus…Atskirais gyvenimo fragmentais scenoje ryškėja jo siekiai, jo kovos, jo gyvenimas ir mirtis. Kas jis? Tik savo paveldėjimo teises siekiantis atgauti kunigaikštis ar ypatingo politinio talento nepaprastai įžvalgus valstybės vadovas? O gal tik aplinkybių įtakojamas žmogus, kurio nematomą kasdienybę slėgė vienatvės šešėlis?…Į tuos ir daugelį kitų klausimų bando atsakyti šis spektaklis, kuris yra pirmoji dalis sumanyto sceninio istorinio triptiko. Spektaklyje pasakojama apie Vytauto Didžiojo dramą – neįvykusią karūnaciją, valdovo vizijas apie valstybę.
Scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Mikalauskas


Vasario 4 d. 13:00 Tomo Baranausko knygos „Garuozos mūšis: šaltiniai ir interpretacijos” pristatymas

Garuozos šilo mūšis – viena didžiausių žiemgalių pasiektų pergalių laisvės kovoje su jų žemių pavergėjais.

 

1287 m. netikėtai įsiveržę naktį, per Gavėnią, į pačią Livonijos širdį – Rygą, žiemgaliai sumušė miesto gynėjus (žuvo 15 iš 18 Vokiečių ordino brolių), tačiau miesto užimti nepajėgė. Pakeliui nuteriojo Ikškilę, sudegino priešpilį. Po sėkmingo žiemgalių karo žygio, Livonijos ordino magistras Vilekinas sutelkė kariuomenę grįžtantiems su grobiu žiemgaliams pavyti. Auštant, 1287 m. kovo 26 d. mūšyje, spėjama ties Garuoza, Vokiečių ordino šv. Marijos Livonijos krašto kariuomenė buvo visiškai sutriuškinta. Žuvo pats magistras Vilekinas, komtūrai, vaitai, 40 nukautų ir paimtų nelaisvėn brolių. Mūšyje žuvo ir rašytiniuose šaltiniuose neįvardintas žiemgalių karvedys.


 Vasario 5 d. 18:00 renginys „Šventos Agotos dienos papročiai”

Dalyvauja LK kapelionas kpt. Edgaras Vegys, etnografė Nijolė Marcinkevičienė, Kaišiadorių duonos kepyklos „Gudobelė” atstovai. Koncertuoja VĮKR folkloro ansamblis „Vilnelė” (meno vadovė Laima Purlienė), Kaišiadorių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Žilvita” (vadovė Laima Morkūnienė).

 

 

 

 

 


Vasario 11 d. 15:00 Vienos valso pamoka

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimo renginiams, Vilniaus įgulos karininkų ramovė organizuoja šokių „karaliaus”  Vienos valso pamoką (suaugusiems). Kviečiame išmokti arba prisiminti Vienos valso pagrindinius žingsnius, bendravimo poroje ir pokylių etiketo subtilybių. Pamoka ves ir patirtimi dalinsis šokių mokytoja ir Šokių Akademijos vadovė Jurgita Česnavičiūtė.

Išankstinė patirtis nereikalinga, partneris/ė būtinas/a.

Kviečiame registruotis:  el. p. jurga@sokiuakademija.lt

Elegantiškai pasiruoškime svarbiausioms valstybės šventėms!

 


Vasario 13 d. 18:00

Programoje:
Leonardo Skirpsto fotografijų parodos pristatymas „Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio giraitę pasodinus”
Lietuvos Bajorų Karališkosios Sąjungos nuolatinės bajoriškų herbinių vėliavų ekspozicijos pristatymas ir dovanos – Vytauto Didžiojo biusto (autorius – prof. K. Bogdanas) Vilniaus įgulos karininkų ramovei įteikimas

Pranešimą skaito prof. dr. Valdas Rakutis

Koncertuoja:
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vokalinis ansamblis „Guostė”
(meno vadovė Gabrielė Rastenytė-Mališauskienė),
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė”
(meno vadovė Laima Purlienė)

po koncerto rengiamame šventiniame pokylyje norinčius dalyvauti LKKSS narius iš anksto registruoja LKKSS VAS narys Gediminas Juškevičius

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *