Š.Jasiukevičius, A.Daugirdas. Kaip pasirengti galimiems kariniams konfliktams ir kaip elgtis, jei prasidėjo karas. Šaulių patarimai. 15min.lt 2015-09-05

Kas gali tapti ginklu, jei reikia kautis su priešu?

Vyras su timpa šaudo akmenis

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vyras su timpa šaudo akmenis

Š.J. Tęsiame temą apie ginklus. Praėjusioje publikacijoje aptarėme savigynai skirtus ginklus, dabar pakalbėkime apie puolimui ir kovai su okupantu skirtus ginklus.
Be jokios abejonės, lenktinis peiliukas ar virtuvinis kirvukas okupantų gyvosios jėgos ir įrangos naikinimui ne itin tinka. Jei jau peilis, tai turėtų būti tvirto metalo, patogios rankenos, su atrama pirštui, kad smeigiant ranka nuo rankenos nenuslystų ant geležtės ir t.t.

A.D. Pati primityviausia priemonė – kirvis. Dar tinkamas ginklas pėstininkų kastuvėlis. Konflikto Ukrainoje pradžioje nemažai žmonių pradėjo būtent nuo to. Vėliau ginklavosi trofėjiniais šaunamaisiais ginklais. Taip pat specialiai iš armatūros pagamintos dygliuotos kuokos. Tokios kuokos buvo naudojamos ir Lietuvoje, sausio įvykių metu.

Š.J. Pamenu save vaikystėje, kuomet su kiemo vaikais darydavome savadarbius ginklus. Lenktas vamzdelis, siera nuo degtukų ir vinis būdavo šautuvas, kuriuo galima nudobti kaimynų katę. Be to, sprogmenys iš magnio ir pan. Ar verta daryti savadarbius sprogmenis?

A.D. Jei tik turite tam tinkamų įgūdžių – galima. Tačiau, jei planuojate tik gintis, o ne dalyvauti kovoje – neverta, nes sulauksite agresijos ir į pavojų įtrauksite savo šeimos narius. Jei galite ir mokate, geriau pasidarykite šratinuko dydžio vieno šūvio spyruoklinį ginklą, kurį galima maskuoti kaip šratinuką ar slėpti drabužių klostėse.

Š.J. Taikos metu mažo kalibro šovinukų galima laisvai įsigyti ginklų parduotuvėse. Jų galingumą iki pavojingų nesunkiai galima padidinti. Bet apie tai čia negalime rašyti.

A.D. Jei prisimintume devyniasdešimtuosius metus, sausio įvykius, tuo metu savadarbių ginklų buvo pakankamai daug. Ypač naudojančių medžioklei skirtą amuniciją. Tvirto metalo vamzdis, dužiklis su spyruokle – šaunamasis ginklas. Tokie ginklai buvo naudojami Aukščiausiosios tarybos ir kitų objektų apsaugoje.

Š.J. Šaunamuosius ginklus pasigaminti sudėtinga, ne visi turi tam reikalingų įgūdžių ar įrangos. Kokie paprastesni variantai?

Alytaus apskrities VPK nuotr./Policijos radiniai

Alytaus apskrities VPK nuotr./Policijos radiniai

A.D. Paprasčiausias – laidynė, dar vadinama ragatkė. Galbūt tai atrodo juokingas ir nerimtas ginklas, tačiau „koridoriniame“ mūšyje, sutikus tokį pat priešininką, ginkluotą peiliu ar lazda, jūs turėsite privalumą. Sunki veržlė į kaktą privers pagalvoti, ar norisi antros.

Š.J. Lankai. Ypač sportiniai. Jie turi didelę galią, o amuniciją galima pasidaryti patiems. Kai kas netgi medžioja lankais.

A.D. Turint lanką taikos metu jis nesukels įtarimų ir krizės atveju. Jį gali konfiskuoti, bet agresijos jis nesukels. Tačiau tai pakankamai rimtas ir netgi mirtinas ginklas. Galbūt jo nepanaudosime prieš priešo kareivius, tačiau prieš marodierius ar plėšikus bus tikrai veiksmingas.

Povandeninės žūklės šautuvai taip pat efektyvus žudymo įrankis, kuriam nereikia specialių leidimų.

Š.J. Povandeninės žūklės šautuvai taip pat efektyvus žudymo įrankis, kuriam nereikia specialių leidimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *