D. Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį

 (172)
D. Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina prisiimti atsakomybę už Lietuvą ir netrypčioti vietoje. Šalies vadovė sekmadienį trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Vilniuje priminė, kad vis dar yra žmonių, kuriems laisva Lietuva nėra vertybė, todėl paragino susitelkti dėl Lietuvos.

"Šiandien neturime teisės trypčioti vietoje, žvalgytis atgal, delsti prisiimti visapusišką atsakomybę už savo šalį ir jos gerovę. Mūsų pastangos ir sprendimai reikalingi Lietuvos ateičiai", - sekmadienį ceremonijoje kalbėjo šalies vadovė.

D.Grybauskaitė teigė, kad ir šiandien yra žmonių, kurie rūpinasi savo interesais, o ne Lietuvos nepriklausomybe.

"Net ir dabar, kai visi kartu stengiamės saugoti nepriklausomybę, kurti pažangią ir atvirą valstybę, atsiranda žmonių, kuriems savarankiška Lietuva nėra vertybė. Kurie vardan savų interesų aukoja pamatines tautos idėjas. Prieš devyniasdešimt šešerius metus taip pat buvo žmonių, abejojusių nepriklausomos Lietuvos idėja. Tačiau dvidešimt signatarų sugebėjo pažadinti ir suvienyti tautą. Savo drąsa ir atsidavimu jie padėjo suvokti, kas yra Laisvė ir ką ji reiškia kiekvienam iš mūsų", - kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė teigė, kad didžiausia dovana valstybei yra tautos susitelkimas.

"Šiandien Lietuvą sveikina jos tauta. Didžiuodamasi ir linkėdama gero. Svarbiausia ir prasmingiausia dovana Valstybei – jos piliečių santaika, bendrystės jausmas, noras gyventi ir dirbti vardan savo šalies ateities", - sakė D.Grybauskaitė.

Vėliavų pakėlimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Premjeras Algirdas Butkevičius, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir kiti politikos ir visuomenės veikėjai.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavas iškėlė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa. Trijų Baltijos šalių vėliavos pagerbtos šūvių salvėmis.

D.Grybauskaitė prieš vėliavų pakėlimo ceremoniją Prezidentūroje įteikė Valstybės apdovanojimus. Tarp apdovanotų Valstybės ordinais ir medaliais - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Kom andoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Lietuvos Konstitucinio Teismo Pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanoti medikai Juozas Ivaškevičius, Gintautas Kėkštas, Petras Visockas. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanoti prozininkas, dramaturgas Marijus Ivaškevičius, Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius šiemet skirtas ir NATO Generaliniam sekretoriui Andersui Foghui Rasmussenui. Apdovanojimas NATO Generaliniam sekretoriui bus įteiktas artimiausiu metu.

BNS
 
172

Lietuvoje

Ekspertė: Lietuvoje vyrai – ne tėčiai, o bankomatai (34)

2014 vasario mėn. 16 d. 12:00
Lietuvoje į vyrus žiūrima kaip į bankomatus – jie vertingi tiek, kiek atneša pinigų, o vaikų priežiūra tampa vien moterų pareiga, sako Lygių galimybių plėtros centro atstovė Margarita Jankauskaitė. „Mes pamirštame, kad vyras nori turėti šeimą ne tik teoriškai ir matyti savo vaikus ne vien nuotraukose. Jis nori būti vertinamas ne vien dėl parnešamų pinigų“, – pabrėžia ji.

Prezidentė valstybės apdovanojimus įteikė daugiau nei 40 asmenų (33)

2014 vasario mėn. 16 d. 11:29
Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios proga įteikė valstybės apdovanojimus
R. Dačkaus nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios proga įteikė valstybės apdovanojimus daugiau nei 40 asmenų.

„Istorijos detektyvai“: kaip KGB darbuotojai ruošėsi Vasario 16-ajai (142)

2014 vasario mėn. 16 d. 11:19
„Istorijos detektyvai“: kaip KGB darbuotojai ruošėsi Vasario 16-ajai
Stopkadras
1989 metų vasario 7 dieną ketvirtą valandą po pietų Vilniuje, KGB rūmuose, pradedamas operatyvinio – techninio skyriaus posėdis.

Nepriklausomybės Akto signatarui B. Genzeliui sukanka 80 metų (27)

2014 vasario mėn. 16 d. 09:56
Bronislovas Genzelis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Bronislovui Genzeliui sukanka 80 metų.