Š.Jasiukevičius, A.Daugirdas. Kaip pasirengti galimiems kariniams konfliktams ir kaip elgtis, jei prasidėjo karas. Šaulių patarimai. 15min.lt 2015-09-12

Kokie daiktai tinkamiausi karo atveju? 

Aukso luitai

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukso luitai

Š.J. Dvyliktoji tema – daiktai mainams. Prasidėjus suirutei tikrai neturėsime pasiruošę visų reikalingų atsargų. Galų gale kažkas gali baigtis anksčiau nei baigsis ginkluotas konfliktas.
Daugumą reikalingiausių daiktų dažniausiai galima gauti net ir karo metu. Tačiau jų vertė būna kitokia, nei taikos metu. Be to, pinigai netenka vertės. Lietuvoje, kuomet turime eurus, jei karinis konfliktas neišsiplės visos Europos mastu, pinigai nenuvertės.
Euras ir doleris yra tinkamos valiutos. Tiesiog konflikto zonoje kainos bus aukštesnės. Ir ne visiem bus reikalingi pinigai. Kas paklausu, ko reikia turėti, kad galima būtų reikalingus daiktus išmainyti? Auksas? Juvelyriniai dirbiniai?

A.D. Pirmuose krizės vystymosi etapuose pinigai funkcionuos, todėl reikia turėti ir jų. Be jokios abejonės, tik grynuosius. Kitas klausimas – kokia valiuta funkcionuos. Agresorius gali bandyti įvesti savo pinigus, todėl turimos santaupos gali būti bevertės izoliuotoje teritorijoje. Brangieji metalai, papuošalai visais laikais turėjo vertę. Artimiausiu metu niekas nesikeis.
Š.J. Auksas ir juvelyrikos dirbiniai paklausu, tačiau tai yra komplikuota atsiskaitymui prekė. Juos sunku normuoti. Kartais gali prireikti smulkmenos, pvz., žiebtuvėlio. Visą brangų juvelyrinį dirbinį atiduoti būtų nelygiaverčiai mainai. Laužyti dalimis neapsimoka, nes juvelyrika vertinama ne tik kaip brangus metalas, bet kaip dirbinys, meno kūrinys.

A.D. Smulkiems mainams labiau tinka įvairūs daiktai. Paklausiausios būna silpnybes tenkinančios prekės. Tokios kaip rūkalai, svaigalai ir narkotikai. Jei kalbame apie agresorių iš rytų, turint omenyje jo silpnybes – paklausiausia prekė mainams yra svaigalai. Tai liudija ir Ukrainos įvykiai. Vietiniai gyventojai maino naminukę į degalus automobiliui.

Š.J. Koks alkoholis bus paklausiausias? Į ką investuoti pinigus? Brangūs gėrimai – brendis, viskis ar pati pigiausia degtinė?

A.D. Reiktų būti lankstiems. Jei galimybės leidžia – įsigyti keletą butelių brangesnių gėrimų. Jų gali prireikti papirkti aukštesnio rango karininkus. Kareiviams ar prekeiviams nėra prasmės švaistyti brangių gėrimų. Mūsų rytiniai kaimynai nesibodėdami vartoja pačią pigiausią ir žemiausios kokybės degtinę. Tiks ir patys pigiausi spirituoti vynai plastikiniuose buteliuose.
Svarbus momentas yra gėrimų gamintojai ir simbolika. Geriau rinktis neutralius, užsienio šalių produktus, nes Lietuvos valstybės simboliais padabinti buteliai gali suerzinti ir sukelti agresiją.

Jei kalbame apie agresorių iš rytų, turint omenyje jo silpnybes – paklausiausia prekė mainams yra svaigalai. Tai liudija ir Ukrainos įvykiai. Vietiniai gyventojai maino naminukę į degalus automobiliui.

Š.J. Prekės ženklas svarbus?

A.D. Tikėtina, kad kas nors tai gali panaudoti kaip pretekstą.

Š.J. Tas pat galioja ir kalbant apie rūkalus? Ko gero atvykėlių nenustebinsim kontrabandinėmis cigaretėmis „Prima“?

A.D. Be jokios abejonės, geriau rinktis populiarių prekės ženklų importinius produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *