←Atgal

Kaip elgtis civiliams, jei bręsta karinis konfliktas?

Toliau→ 

Š.J. Na, ir rūsyje galima lengviau rasti vandens.

A.D. Taip, rūsyje net ir neturint paruošto iš anksto vandens, jo galima gauti kasant gilyn. Paprastai gruntiniai vandenys nebūna labai giliai ir iškasus metrą ar pusantro, tikėtina, kad jau turėsite geriamo vandens šulinį.
Būtina iš anksto paruošti ventiliacijos angą. Vamzdį galima išvesti per rūsio langelį, jei toks yra. Svarbu, kad oro paėmimo anga būtų kiek toliau nuo pastato, kad namui griūnant nuolaužos neužverstų angos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donecke vietos gyventojai slepiasi rūsiuose.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donecke vietos gyventojai slepiasi rūsiuose.

Š.J. Ventiliacija reikalinga ne tik oro patekimui, bet per tą angą taip pat galima bandyt prisišaukt pagalbą.

A.D. Jei rūsys yra su langeliais, pravartu turėti paruoštus smėlio maišelius jų blokavimui. Tiek nuo dužimo, skeveldrų, tiek ir nuo apšaudymo.

Š.J. Tiek butui, tiek namui aktualu vieta ir priemonės gamtiniams reikalams. Be maisto galima keletą dienų ištverti, tačiau gamtinių reikalų nesulaikysi. Kas turi galimybes, patarčiau įsigyti buitinį biotualetą. Patį papraščiausia, kurį daugelis vežasi atostogaudami prie ežerų. Jei nėra tokios galimybės – geriausia tinka naudoti tuščius plastikinius butelius ir plastikinius maišelius.

A.D. Taip, patogiausia naudoti plastikinius butelius su plačiu kakleliu. Labai svarbu, kad būtų galimybės ekskrementus užsandarinti. Tam galima naudoti bet kokias sandariai užsidarančias talpas. Tai suteiks komforto, kol situacija pasikeis.

Kitoje temoje kalbėsime apie atsargas. Kokių ir kiek reikia turėt pasiruošus.

←Atgal

Kaip elgtis civiliams, jei bręsta karinis konfliktas?

 Toliau→ 
Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *