Ko reikia slėptuvėje ir kur paslėpti būtiniausius daiktus?

←Atgal

Ko reikia slėptuvėje ir kur paslėpti būtiniausius daiktus?

Toliau→

A.D. Smulkiems elektros prietaisams įkrauti patartina naudoti saulės baterijas. Įprastai mobiliąjam telefonui įkrauti reikia 15-20W, todėl dėl tokio menko prietaiso neapsimoka naudoti galingą generatorių.
Patalpų apšvietimui rekomenduočiau naudoti sodo šviestuvus su LED lempomis ir saulės baterijomis. Dieną išnešus į lauką, vakare galima naudoti patalpų apšvietimui. Jokių papildomų energijos šaltinių nereikės.

Š.J. Būtina pasiruošti baterijų atsargą radijo imtuvui. Jo tikrai prireiks. Taip pat rankiniams žibintuvėliams.

A.D. Radijo aparatas yra būtinas. Viena ar kita konflikto pusė informaciją skleis.

Būtina pasiruošti baterijų atsargą radijo imtuvui. Jo tikrai prireiks. Taip pat rankiniams žibintuvėliams. Radijo aparatas yra būtinas. Viena ar kita konflikto pusė informaciją skleis.

Š.J. Manau, kad pagrindinių atsargų klausimą aptarėme. Dabar kita aktuali tema – kur ir kaip viską laikyti? Manau, kad viskas priklauso nuo planuojamų veiksmų. Liksime konflikto zonoje sėsliai ir atsargų reikės vienoje slėptuvėje. Trauksimės į užnugarį ir atsargas reikės pildyti pakeliui. Ar kovosime ir atsargų reikės viename regione.
Galimos atsargų saugojimo vietos – sodų bendrijose, pas gimines, draugus ar tiesiog įrengtos slėptuvės miškuose.
Namuose. Kaip ir kur reikėtų slėpti atsargas namuose, kad neatimtų neprašyti svečiai.

MKT nuotr./Slėptuvė
MKT nuotr./Slėptuvė

A.D. Namas yra gera vieta slėpimui. Reikia pasinaudoti jo infrastruktūra arba sukurti slėptuves iš anksto. Dvigubos sienos yra labai gerai. Ypač rūsyje, kur sunku susiorientuoti išplanavime.

Š.J. Galima slėpti nelabai maloniose vietose, kur daugelis nenori kaišioti nosies, pvz., higienos mazgai, kanalizacijos šuliniai, komposto krūvos.

A.D. Galima atverti kanalizacijos vamzdyno valymo angas ir ten su virvele įleisti sandarų maišelį su pinigais ar juvelyriniais gaminiais.

Š.J. Rūsyje galima įrengti slėptuvę po grindimis.

A.D. Partizanų patirtis parodė, kad net visko matę okupantai ne visuomet susiprotėdavo patikrinti, ar rūsys neturi dar vieno aukšto.
Viena iš galimų slėpimo vietų – pas kaimyną. Ypač pas nelabai malonų kaimyną, tokį, kuris galėtų bandyti įskųsti ar pakenkti. Be abejonės, slėpti reikėtų jam nežinant.

Viena iš galimų slėpimo vietų – pas kaimyną. Ypač pas nelabai malonų kaimyną, tokį, kuris galėtų bandyti įskųsti ar pakenkti. Be abejonės slėpti reikėtų jam nežinant.

A.D. Patartina dalį atsargų turėti evakuacinėse kuprinėse. Jei reikės skubiai trauktis, tikrai nebus laiko planuoti, rūšiuoti ir pakuoti daiktus. Maisto bent trim parom, vandens bent parai, su galimybe papildyt. Numatyti priemones vandeniui išvalyti ir filtruoti. Apie tai jau kalbėjome praėjusiose temose. Taip pat – palapinsiaustė, miegmaišis, kilimėlis, džemperis, kojinės ir būtiniausi įnagiai.
Net ir mažiems grupės nariams patartina sukomplektuoti nedideles kuprines bent jau su drabužiais, degtukais ar mažais vandens buteliukais. Net ir 6-7 metų vaikai jau turi įgūdžius įkurti laužą.

Š.J. Bet kokiu atveju, šiek tiek atsargų reikia turėti savo gyvenamoje vietoje. Nepatartina visko laikyti vienoje vietoje. Nes gali tekti skubiai palikti slėptuvę, be to, atsargos gali būti sunaikintos ar atimtos.

←Atgal

Ko reikia slėptuvėje ir kur paslėpti būtiniausius daiktus?

Toliau→

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *