„Savanoris” 2018 m. Nr. 1 (494) 27 psl.

Lietuvos Valstybės šimtmečiui skirtame „Savanorio” numeryje rašoma apie tris Lietuvos savanorių kartas, kurios kilo  į kovą XX a. – 1918, 1941 ir 1991 metais.
Publikacijos iliustruojamos vyr. eil. M. Lysenko nuotraukomis

Nuotraukose įkūnijant tris Lietuvos savanorių kartas dalyvavo LKKSS VAS narys Sergejus MAKEJEVAS 

S.Makejevas(nuotraukose – 1991 m. savanoris)
S. Makejevas šiandien yra savininkas įmonės, prekiaujančios biurui ir verslui skirtomis prekėmis. Savo, savanorio kelią, pradėjo 1991 metais sausio 3 d. įstojęs į Krašto apsaugos departamentą, Apsaugos tarnybą.

„Iki sausio 8 dienas dvi paras budėjau objekte, o po to, artėjant ir prasidėjus Sausio 13-osios įvykiams mane iškvietė į Aukščiausiąją Tarybą (AT) ir ten jau praleidau daugybę valandų, kaip ir kiti AT pastato gynėjai. Iš ginklų turėjau durklą ir montiruotę – geležinę lazdą. Tuomet mano bendražygiai buvo Arnoldas Kulikauskis, Gintautas Valinčius, Martynas Adomėnas, Ramūnas Žabas. Vėliau, tarnaudamas Apsaugos skyriuje, drauge su AT Apsaugos skyriaus vyrais gavome užduotį saugoti vertybinius popierius Kaune: daugiausia tuometinius pinigus, vadinamąsias „vagnorkes“ ir pasų popierius. Iki spalio mėnesio buvome kaip atskiras padalinys, AT Apsaugos skyriaus pavaldume. Po to, mūsų tarnybą panaikinus, vėl grįžau į AT apsaugos skyrių.
Didžiuojuosi, jog esu III kartos savanoris“.

1991 m. savanoris S. Makejevas, partizanas – G. Paulauskas, šiuolaikinis karys savanoris kpt. P. Babilas, 1919 m. savanoris – dr. R. Skvireckas. Vyr. eil. M. Lysenko nuotrauka – )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *