Pilietiškumo pamoka Laisvės gynėjams atminti /2021-01-09 Lietuvos konsulatas Los Angele

Pilietiškumo pamoka Laisvės gynėjams atminti

Laisvės gynėjų dienos 30-ųjų metinių proga Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele drauge su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos 2021 m. sausio 9 d. surengė virtualų renginį – Pilietiškumo pamoką, skirtą JAV lietuvių jaunimui ir visiems, besidomintiems Lietuvos istorija.

Per 30 metų Seimo gynyba ir pasipriešinimas okupantui 1991 metais apaugo įvairiais mitais, kurių dalis yra nukreipti į abejonės mūsų sąmonėje sukėlimą. Abejonės, ar už ,,tokią“ Lietuvą mes kovojome, ar Parlamento gynyba buvo planuotas ar spontaniškas veiksmas, ar Lietuvos vadovai siekė civilių aukų, ar sausio 13-ąją Vytautas Landsbergis pasitraukė iš Parlamento slaptu tuneliu… Vis dar kyla klausimų, kodėl Aukščiausioji Taryba vadinama antraisiais Pilėnais, kokiais ginklais buvo rengiamasi kautis su sovietų kariuomene (ar tikrai turėjome lazerį, pjaustantį ir deginantį bet kokį taikinį?), kas buvo jauniausiu Parlamento gynėju ir ar žmogaus amžius gali būti pretekstas neginti savo valstybės?

Šiuos ir kitus klausimus, mitus ir faktus, sprendimus ir pasirinkimus pamokos vedėja  LR konsulato Los Andžele antroji sekretorė Agnė Gurevičienė aptarė su Lietuvos kariuomenės kūrėju savanoriu, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėju, atsargos majoru Albertu Daugirdu, kuris tragiškų 1991 m. sausio įvykių metu pats, būdamas devyniolikmetis studentas, rizikavo savo gyvybe ir gynė Lietuvos parlamentą.

Pamokoje girdima Ingos Šeduikienės daina ,,Nupiešiu Lietuvą“, atlieka Kalifornijos lietuvė Greta Grigas (9 m.), akomponuoja mokytoja Rima Veličkienė.

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *