Apie E.Kuckailio knygą / 2016-02-06 „Kaišiadorių žinios“

„Kaišiadorių žinios“ 2016-02-06

Kaišiadorių muziejuje pristatyta karinė istorinė apybraiža „Pavasarį paukščiai sugrįžta“

Nijolė Adukonienė
Kaišiadorių muziejaus vyr. fondų saugotoja

2015 m. vasario 26 d. Kaišiadorių muziejuje vyko Ernesto Kuckailio knygos „Pavasarį paukščiai sugrįžta“ pristatymas.
Knygą pristatė jos autorius, rumšiškietis, profesionalus Lietuvos kariuomenės karys – viršila Ernestas Kuckailis. Tai, jog ką tik išleista knyga pirmą kartą pristatyta Kaišiadorių muziejuje nėra atsitiktinumas, greičiau ilgo ir abipusiai vertingo bendradarbiavimo rezultatas. Muziejaus fonduose saugoma ne viena dešimtis E. Kuckailio perduotų eksponatų. Karybos ekspertas dalyvavo Kaišiadorių muziejaus inicijuotuose Vadų miško žvalgomuosiuose archeologiniuose tyrimuose, taip pat Pagrendos miške vykusiuose Didžiosios Kovos rinktinės Ignoto Nasutavičiaus-Bondaro būrio partizanų bunkerio vietos detaliuosiuose archeologiniuose tyrimuose, kuriems vadovavo Kaišiadorių muziejaus muziejininkė, archeologė Livija Ivanovaitė. Ir mintis rašyti šią knygą, autoriaus teigimu, kilo archeologinių tyrimų Vadų miške metu, tuomet vaizduotę skatino gausybė radinių ir niūrus, drėgnas miškas pelkės pakraštyje. Jau tyrimų pradžioje buvusiame apkase aptikti vokiečių kario palaikai.
„Pavasarį paukščiai sugrįžta“ – karinė istorinė apybraiža. Knygoje autoriaus išgalvotas personažas – vokiečių karys Štefanas Hartmanas iš parašiutininkų bataliono praeina visą karą – nuo Lenkijos puolimo 1939 metais iki partizaninio pasipriešinimo Lietuvoje 1945 metais. Jį supa istorinės asmenybės, tuo metu tikrai gyvenę žmonės, tokie, kaip Rudolfas Vicigas (Rudolf Witzig), snaiperis Giunteris Baueris, kuopos vadas leitenantas Kubilius (Kubillus) ir kiti. Visi knygoje aprašyti mūšiai ir karinės operacijos yra pagrįsti istoriniais faktais, jau minėtų archeologinių tyrinėjimų medžiaga. Knyga iliustruota autoriaus piešiniais, Kaišiadorių muziejaus eksponatų fotografijomis.
Knygos pristatyme dalyvavo ją išleidusios leidyklos „Vox altera“ direktorius Ramutis Vilčiauskas. Svečias vylėsi, kad ši E. Kuckailio knyga sulauks tokio skaitytojų susidomėjimo, kaip ir pirmoji autoriaus knyga – atsiminimai apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“. Knygos „Trispalvio erelio skrydis“ tiražas buvo pakartotas.
Nuoširdžiai E. Kuckailį sveikino, ateityje dar ne vieną knygą išleisti linkėjo Kaišiadorių rajono meras Romualdas Urmilevičius.
Kraštiečio kūrybiniais pasiekimais džiaugėsi renginyje dalyvavęs ilgametis „Kaišiadorių aidų“ redaktorius Jonas Laurinavičius, pats išleidęs apie šimtą įvairių knygų ir brošiūrų.
Knygos pristatymo metu poetas, bardas – pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis atliko keletą dainų. Sveikindamas knygos autorių padovanojo savo sentencijų knygą „5.56 × 100 šovusių į galvą arba auliniais batais pramintų minčių“, kuri pristatyta neseniai praūžusioje Vilniaus knygų mugėje.
Nebe pirmą kartą Kaišiadorių muziejaus renginį papuošė karo istorijos klubas „Rytprūsiai“, šį kartą svečiavosi rekonstruktorius Jonas Albrektas.
Tai nebuvo eilinis renginys, labiau bendraminčių susitikimas, kurio metu visus lydėjo puiki nuotaika, šiltas ir nuoširdus bendravimas, apsikeitimas nuomonėmis. Daug kalbėta ne tik apie karo istoriją, karybą, bet ir apie kūrybą, meną.

 

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *