Š.Jasiukevičius, A.Daugirdas. Kaip pasirengti galimiems kariniams konfliktams ir kaip elgtis, jei prasidėjo karas. Šaulių patarimai. 15min.lt 2015-08-30

Kas gali tapti ginklu, jei reikia gintis?

Parodos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Peiliai

Š.J. Dešimtoji mūsų ciklo tema – ginklai. Kas turi leidimus, be jokios abejonės, šaunamieji ginklai yra puiku. Dabar nesudėtingai galima gauti leidimus ne tik pistoletams, bet ir graižtviniams pusautomačiams karabinams, snaiperių ginklams.
Trumpieji ginklai yra pigūs. Pavyzdžiui, „Makarov“ pistoletą galima nusipirkti už 84 EUR. Šis ginklas vis dar naudojamas Rusijos ginkluotėje, tad su amunicija bėdų nebus. Paprastesnė leidimų tvarka yra mažos galios mažo kalibro revolveriams. Juos įsigyti gali beveik bet kas. O jų šovinukus perdaryti į didesnės galios nėra sudėtinga.

A.D. Aš nenurašyčiau net ir mažos galios ginklų. Pataikius kelis šūvius į veido sritį priešininkas bent kuriam laikui bus neaktyvus.

Š.J. Jei tik yra galimybė, rekomenduoju įsigyti. Svarbu bus tik išsaugoti, kuomet bus bandymas rekvizuoti. Sugalvokite įtikinamą legendą papasakoti, kai kas nors, gavęs iš policijos bylas, ateis pas jus į namus ir paprašys atiduoti savo arsenalą.
Dabar apie kitus ginklus: kovai – pasipriešinime dalyvaujantiems ir savigynai. Pradėkime nuo paprastesnių – savigynai.

A.D. Viskas, kas gali tapti ginklu, taps ginklu. Aštrūs pjaunamieji, kertamieji, duriamieji įrankiai. Net karnizai, interjero elementai, kastuvai, dalgiai…

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *