Š.J. Pirmiausiai aptarkime paprasčiausius – peilius.
A.D. Prieš renkantis peilį savigynai reikia nuspręsti, ar mes ketiname jį nešioti slaptai, ar ne. Nešiojant nesislapstant geras pasirinkimas yra virtuvinis peilis. Jo turėjimą visuomet bus galima pateisinti. Tad didesnis virtuvinis peilis yra parankesnis nei mažesnis medžioklinis. Jei planuojate nešioti slaptai, tuomet geriau rinktis peilį su trumpa, bet tvirta geležte.
Š.J. Bus patogiau slėpti.
A.D. Taip. Galima slėpti drabužiuose. Tik reikia pagalvoti, kad judant peilis nepadarytų žalos pačiam turėtojui. Gera vieta slėpti yra rankovė. Patogu ištraukti ir sunkiau aptikti, nes dažniausiai peilių ieškoma ties juosmeniu, užkištų už diržo.
Š.J. Virtuviniai peiliai turi vieną rimtą trūkumą – jie gaminami iš plono ir netvirto metalo. Be to, neturi rankos apsaugos. Tokiu peiliu ko gero, neįveiktume storesnės odinės striukės, be to, yra galimybė susižaloti pačiam. Turint tokį ginklą labai ribotos dūrio vietos – lieka tik drabužiais neapsaugotos kūno dalys.
A.D. Turistiniai lenktiniai peiliukai gaminami iš tvirtesnio ir storesnio plieno. Tik reikia rinktis su fiksuojama geležte. Priešingu atveju smūgio metu gali užsilenkti ir sužaloti ranką. Geras pasirinkimas yra medžiokliniai peiliai. Ypač turintys atramą pirštui, kad dūrimo metu ranka nenuslystų nuo rankenos ant geležtės. Kai kurie iš jų turi specialius griovelius kraujui nutekėti. Tuomet auka greičiau nukraujuoja. Tačiau tokį ginklą kratos metu bus sunku pagrįsti civiliniais poreikiais ir jis greičiausiai bus konfiskuotas.
Š.J. Kokie dar buities įnagiai lengvai pritaikomi ir nesukelia įtarimo?
A.D. Kaltai. Kaltų būna įvairių. Kai kurie siauri ir ypatingai aštrūs. Tai tvirtas ir kompaktiškas duriamasis ginklas. Ir jų turėjimą galima pateisinti. Staliaus profesija nėra grėsminga.
Kaltai yra tvirtas ir kompaktiškas duriamasis ginklas. Ir jų turėjimą galima pateisinti. Staliaus profesija nėra grėsminga.
Š.J. Rimtas duriamasis ginklas yra yla. Žalos gali padaryti daugiau už kai kuriuos mažesnius peilius.
A.D. Tikrai daug žalos galintis padaryti įnagis, kurio turėjimą galima pateisinti. Ypač turint daugiau siuvimo priemonių. Batsiuvio profesija yra reikalinga ir nekelianti grėsmės.
Taip pat galima panaudoti kitus kasdienius rakandus. Pavyzdžiui, metaliniai šaukštai. Ypač senesnės gamybos. Jie pagaminti iš kokybiško nerūdijančio plieno. Rankenėlę galima pagaląsti ir naudoti kaip šaukštą ir kaip peilį ar duriamąjį ginklą.
Š.J. Palapinių kuoliukai. Tik reiktų rinktis ne aliumininius, o plieninius. Tvirtas metalas, aštrus galas. Ir, vėlgi, lengvai pateisinamas turėjimas.
A.D. Visi iš pirmo žvilgsnio atrodantys nepavojingi smulkūs įnagiai gali tapti mirtinu ginklu žinant, kaip naudotis. Reikia smogti į neapsaugotas kūno vietas – veido, kaklo sritis. Palapinių kuoliukai gaminami iš tvirto metalo. Be to, turint kuprinėje palapinę, kuoliukai niekam įtarimo nesukels.
Š.J. Bendras visiems savigynos ginklams būdingas požymis – jie neturi sukelti įtarimo, neturi būti panašūs į puolimui skirtus ginklus.
A.D. Labai svarbu ir ginklo dydis. Kuo didesnis peilis, tuo daugiau įtarimo sukels. Medžioklinis peilis netgi gali sukelti priešininko agresiją.