Š.Jasiukevičius, A.Daugirdas. Kaip pasirengti galimiems kariniams konfliktams ir kaip elgtis, jei prasidėjo karas. Šaulių patarimai. 15min.lt 2015-12-12

Kaip išgyventi mieste?

Karinės pratybos Šilalėje
„FK photography“ / Karinės pratybos Šilalėje

Š.J. Šiandien aptarkime išgyvenimo ypatybes miesto sąlygomis. Būstas, maistas, maskuotė. Pradėkime nuo būsto. Ko gero, galime vadovautis benamių asmenų patirtimi. Šiluminės trasos. Puiki šilta vieta. Lengva pasislėpti, turi begales evakuacijos vietų, judėjimas po visu miestu ir daugybė kitų privalumų.

A.D. Lietaus kanalizacija tam irgi tinka. Tiesa, ten nebus šilta. Šios vietos tinkamos ir dėl maskuotės, ypač kvapų. Tokioje vietoje galima netgi maistą gaminti pakankamai saugiai. Kvapas jūsų neišduos.

Š.J. Apleisti pastatai, griuvėsiai. Kuo bjauresnis, kuo pavojingesnis – tuo geriau. Mažesnė tikimybė, kad kas nors užsuks.

A.D. Ten, kur maža tikimybė, kad kažkas galėtų apsigyventi. Daugiabučių namų rūsiai irgi tinkami, bet tik trumpalaikei, vienos nakties prieglobai. Ten šilta, bet yra didelės rizika, kad kas nors gali aptikti.

Š.J. Gamyklos, didelės teritorijos, dideli pastatai. Ten visuomet galima rasti neprižiūrimų užkaborių, palėpių, rūsių.

A.D. Gamyklose, ypač sovietinės statybos, būna daug nenaudojamų patalpų. Radus kokią nors nenaudojamą, sunkiai pasiekiamą techninę patalpą, ten galima apsistoti keliom dienom.

Š.J. Miesto erdvės, parkai, kapinės. Kapinėse, ypač senose, galima rasti senovinių kriptų, kur mažai kas drįsta įeiti. Tai puiki vieta ramiam miegui. Netgi viduje degančios žvakės nieko nestebins.

A.D. Gal draugija pasirodys ne itin maloni, tačiau pavojingoje situacijoje tai gali išgelbėti gyvybę.

Š.J. Suirutės metu retai veikia miesto atrakcionai, viešieji tualetai, kioskai. Jie gali būti užrakinti, tačiau radus būdą ten patekti, gali būti tinkama nakvynės vieta.

A.D. Visose nakvynės vietose būtina numatyti ne tik atsitraukimo galimybes, bet ir aplinkybes tuštinimuisi. Gali būti nepalankios aplinkybės ir jūs savo slėptuvėje turėsite praleisti dieną ar dvi. Be maisto ar vandens ištversite, tačiau yra organizmo funkcijų, kurių nelabai galėsite kontroliuoti. Kvapai jus išduos. Tad turėkite maišelį išmatoms ir butelius šlapimui.

Š.J. Prakalbom apie maskuotę, tad šia tema tęskime. Kaip maskuotis miesto sąlygomis? Ko gero, paprastas treningo komplektas žymiai geriau už kamufliažinę uniformą?

A.D. Kiekvienoje situacijoje sprendimą reikia priimti individualiai. Jei planuojate teritorijoje judėti apsimesdamas legaliu civiliu, tuomet apranga turi būti atitinkama. Bet turėkite omenyje apie ankstesnėse temose paminėtas pasekmes.

Š.J. Judant slapta, geriau rengtis miesto sąlygom pritaikytą maskuojančią uniformą. Bet ir judėjimas turės būti slaptas. Tamsiu paros metu, per rūką, pūgą ir pan.

A.D. Vienas esminių maskuotės elementų yra dažnas nakvynės vietos keitimas. Bet kokioje vietoje po kelių parų atsiranda buvimo pėdsakų, kurie jus gali išduoti.

Š.J. Galima naudoti tas pačias nakvynės vietas rotaciniu principu.

A.D. Pagrindinės maskuotės taisyklės: kvapai, garsas, šviesa.

Š.J. Rūkantiems patartina atsisakyti šio įpročio dar taikos metu. Tai bus didelė psichologinė našta.

A.D. Taip pat reiktų vengti alkoholio. Jis mažina budrumą, be to, atsiranda kvapai.

Rūkantiems patartina atsisakyti šio įpročio dar taikos metu. Tai bus didelė psichologinė našta.

Š.J. Alkoholio gauti bus dar sunkiau nei maisto.
A.D. Kaip minėjote pradžioje, galima remtis benamių patirtimi – maisto prasimanyti prekybos centrų konteineriuose. Jei situacija bus įtempta ir krizė tęsis ilgai, be jokios abejonės, šis resursas greitai išseks.
Š.J. Belieka vogti iš okupanto.
A.D. Perimti krovinius, plėšti sandėlius. Jėgos arba gudrumo būdu.
Š.J. Užpulti okupanto ar okupantą aprūpinančias institucijas, valgyklas.
A.D. Neatmeskime galimybės tiesiog atimti maistą iš kolaborantų, išdavikų. Tuo pačiu juos galima ir sunaikinti.
Š.J. Neturint iš anksto parengtų resursų sandėlių, teks improvizuoti tokiu būdu. Kitoje temoje aptarsime išgyvenimą kaimo vietovėje.

Komentuoti

Your email address will not be published.Required fields are marked *