Paaukokime paminklui Žalgirio mūšio vietoje

Visuomeniniais pagrindais rengiamasi 2020 m., minint 610–ąsias pergalės Žalgirio mūšyje metines, mūšio lauke Lenkijoje pastatyti akmenį su Vyčiu ir užrašu „Nuo dėkingos lietuvių tautos už Pergalę“

Laikas bėga ir būsimas paminklinis akmuo puošiasi, keičia savo vaizdą. Skulptorius Valentinas susikaupęs ir pavargęs,– sunkus darbas bet tuo pačiu ir garbingas. R.Žibo nuotr.1410 m. liepos 15 d. netoli Tanenbergo ir Griunvaldo (Žalgirio) vyko Žalgirio mūšis, – mūšis tarp jungtinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Lenkijos karalystės pajėgų ir Teutonų ordino. Tai buvo vienas didžiausių Viduramžių riterių kariuomenių mūšių ir laikomas svarbiausiai pergale visame LDK gyvavimo laikotarpyje. Jis yra laikomas nacionaliniu pasididžiavimu, reikšmingu simboliu kovai prieš įsibrovėlius. Politinis jungtinių pajėgų vadovas buvo Lenkijos karalius Jogaila, mūšio lauke kariuomenei vadovavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.

Atsižvelgiant į tai, kad iki šiol Žalgirio mūšio vietoje nėra deramo pergalės įamžinimo ženklo nuo Lietuvos žmonių, Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė ir Lietuvos kariuomenės Rezervo karių asociacija iškėlė iniciatyvą visuomeniniais pagrindais sukurti paminklinį pergalės įamžinimo atminimo akmenį su Vyčiu. Šį akmenį su užrašu „Nuo dėkingos lietuvių tautos už Pergalę“ numatyta pastatyti Griunvaldo lauke Lenkijoje minint 610–ąsias pergalės Žalgirio mūšyje metines.

Visų rėmėjų sąrašas bus perduotas saugojimui Vytauto Didžiojo karo muziejui Kaune, kopija bus perduota saugojimui Valdovų rūmuose Vilniuje. Kita kopija bus patalpinta į specialią kapsulę,  kuri bus įmūryta į paminklinio akmens pamatą.

Rugpjūčio mėnesį Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono kariai akmenį nugabeno skulptoriui Valentinui Šimonėliui ir darbai jau vyksta.

Paminklinio akmens vertė – apie 10 tūkst. eurų.

Prisidėkime prie aukų rinkimo paminklo akmens parengimui ir pastatymui Žalgirio mūšio lauke

Luminor banke atidaryta speciali sąskaita aukų rinkimui:
Juridinio asmens pavadinimas (gavėjas) – Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Panevėžio apskrities skyrius
sąskaitos numeris – LT36 4010 0510 0425 8436

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *