Buvęs bataliono „Aidar“ kuopos vadas Evgen Dykyj lapkričio 4 d. interviu radijui NV sakė, kad Ukraina neturi pakankamai žmonių fronte, o dabartinė mobilizacija vos padengia nuostolius.
„Kai aš kalbuosi, pavyzdžiui, su minosvaidininkais, ir vaikinai man sako: pagaliau atvežė tiek [šaudmenų], kiek dar šiame kare neturėjome, ir naikiname orkų atraminį punktą, bet nėra kam jį užimti, nes pėstininkai baigėsi. …Ir, deja, tokius dalykus girdžiu, švelniai tariant, jau ne vieną kartą, kas mane labai nustebino“, – „Radio NV“ eteryje kalbėjo E. Dykyj.
Buvęs „Aidar“ bataliono kuopos vadas taip pat pareiškė, kad dabartinė mobilizacija Ukrainoje tęsiasi, tačiau ji „vos padengia mūsų nuostolius“.
„Mums reikia galingos mobilizacijos bangos, kad bent kartą per karą pasiektume skaitinį pranašumą prieš mūsų priešus. …Niekada nekovojome turėdami didesnį skaičių, visada kovojame mažumoje“, – pridūrė jis.
E. Dykyj paaiškino, kad nors Ukrainoje jau mobilizuota apie milijoną žmonių – 800 tūkstančių Ukrainos ginkluotosiose pajėgose ir 200 tūkstančių kitose ginkluotose formacijose, iš tikrųjų fronte yra žymiai mažiau žmonių, lyginant su 400 tūkstančių okupantų, kuriuos ten sutelkė rusija.
„400 tūkstančių – būtent tiek yra orkų keturiose okupuotose srityse, ir viskas. Tiek yra realiai fronte kovojančioje armijoje ir jos artimajame kelių dešimčių kilometrų gylio užnugaryje. Į tuos 400 tūkstančių neįeina visa jų logistika, visi jų štabai, visas užnugario aprūpinimas. Beje, tame skaičiuje nėra nė vieno sužeistojo, nes tokie iš karto išvežami ir toliau į tą skaičių neįtraukiami, kaip ir visa jų medicina. … Omes turime milijoną – tai viskas, tai ir fronte kariaujanti armija ir visa šiaurinė siena, kur tenka laikyti daug kariuomenės, ir šimtai tūkstančių sužeistų karių, kurie gydomi, bet nėra išimami iš „etatų“, nes po gydymo jie grįš į savo dalis. Visos karo ligoninės, užnugario logistika, visi sandėliai ir net kariniai komisariatai – tai visas mūsų milijonas. Tai visai ne tas pat, kas milijonas fronte“, – sakė jis.
Buvęs „Aidar“ bataliono kuopos vadas pažymėjo, kad Ukraina neatskleidė fronte esančių karių skaičiaus, bet, sakykim, niekada net nepriartėjo prie 400 tūkstančių.
E. Dykyj pabrėžė, kad Ukrainos technologinis pranašumas nėra toks didelis, kad vien tik juo būtų galima kompensuoti karių skaičiaus skirtumą.
Anksčiau „The Economist“ lapkričio 1 d. paskelbtoje publikacijoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas teigė, kad Ukrainai būtina išplėsti žmonių, kuriuos būtų galima mobilizuoti, kategoriją.
Vienu iš pagrindinių prioritetų kariuomenės vadas pavadino rezervų didinimą.
„rusija nesugebėjo išnaudoti savo didžiulio gyvosios jėgos pranašumo, nes vladimiras putinas yra susirūpinęs, kad visuotinė mobilizacija nesukeltų politinės krizės, ir taip pat dėl to, kad rusija nepajėgi apmokyti ir ekipuoti pakankamą žmonių skaičių. Tačiau mūsų galimybės rengti rezervus savo teritorijoje taip pat yra ribotos“, – sakė jis.
Spalio 30 dieną „Time“ paskelbė straipsnį apie Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį ir iššūkius, su kuriais susiduria Ukraina.
Būtent tame straipsnyje teigiama, kad rinkimas į Ukrainos kariuomenę praktiškai nutrūko po to, kai valstybės vadovas nusprendė atleisti regionų karinius komisarus.
Rezonansinis „Time“ straipsnis sukėlė gyvą diskusiją Ukrainos visuomenėje. Evgen Dykyj nuomone ukrainiečiai „labai jau greitai prarijo šį masalą“. Apie tai jis taip pat pasisakė „Radio NV“ eteryje.
Anot jo, inicijuojama kampanija, kad tik prezidentui reikia karo, o šalis pavargusi ir nori taikos.
„Nėra pagrindo piktdžiugiškai džiūgauti, nes tiems, kurie inicijuoja šį scenarijų, visiškai nesvarbi pavardė – Porošenka, Zelenskis ar, pavyzdžiui, Dykyj. Jiems svarbu, kad Bankovaja gatvėje sėdi žmogus, atsisakęs kapituliuoti“, – sakė E. Dykyj.
„Šiuo atveju man atrodo, kad mes turime reikalų su IPSO (informacine-psichologine specialiąja operacija), ir labai profesionalia. Meluoti kaip Solovjovas, tai ne IPSO, jie to nedaro. Bet sukurpti medžiagą, kur 90% yra teisingi faktai, tačiau labai tendencingai atrinkti, ir primesti 10% melo, kuris visiškai nulemtų galutinį rezultatą – tai ir yra profesionalus IPSO“, – kalbėjo jis.
Išdavoje formuojamas kruvino prezidento, vienintelio tikinčio pergale prieš rusus, vaizdelis, kai visiems kitiems lyg ir aišku, jog tos pergalės nebus.
Žurnalo „Time“ straipsnis apie Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį, karą ir korupciją sukėlė stiprią Ukrainos politikų ir visuomenės reakciją. Dalį visuomenės slegia pateikta informacija, dalis kritikuoja valdžią, kita dalis kritikuoja patį straipsnį ir jo autorių.
Pagal nv.ua, informator.ua, tsn.ua