Abiejų Tautų respublikos tautų broliška kova už laisvę ir lygybę prieš 160 metų šiandien kaip niekad simboliška. Minint 1863–1864 m. sukilimo pradžios 160-ąsias metines pagarbą Senųjų Rasų kapinių sukilėlių koplyčioje, kurioje palaidoti sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18 sukilėlių palaikai, pagarbą kovojusiems atidavė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos politikai, Ukrainos ambasadorius. Kaip ir tada, taip ir šiandien senas priešas iš Rytų bando jėga ir smurtu primesti savo valią. Politikai teigė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje sukilimo dalyviai visiems turi būti vienybės ir įkvėpimo pavyzdžiu. Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, delsimas priimti sprendimus dėl tankų perdavimo Ukrainai kiekvieną dieną kainuoja gyvybes.
Buvo kalbamos maldos ir giedamos giesmės už 1863–1864 metų sukilimo dalyvius, jie buvo pagerbti tylos minute.
Po šv. Mišios buvo aukojamos Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.
1863 metų sausio 22 dieną Nacionalinis centro komitetas Lenkijoje paskelbė sukilimo manifestą, kuriame įvardytas ir pagrindinis sukilimo tikslas – prarastos Abiejų Tautų Respublikos (Lenkijos karalystės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės) atkūrimas.
Istorikų vertinimais, per visą 1863-1864 metų sukilimo laikotarpį šiandieninės Lietuvos teritorijoje įvyko 321 mūšis su imperinės Rusijos kariuomenės daliniais, žuvo apie 6 tūkstančius sukilėlių, o iki 1865 m. už dalyvavimą sukilime ar sukilimo rėmimą nubausta apie 12,5 tūkstančių žmonių.
Pagrindiniams Lietuvos sukilimo vadams Zigmantui Sierakauskui ir Konstantinui Kalinauskui bei kitiems sukilimo dalyviams Lukiškių aikštėje įvykdytos viešos mirties bausmės, jų palaikai slapta užkasti ant Gedimino kalno įrengtos tvirtovės teritorijoje. Išgulėję bemaž pusantro šimto metų, 2019 metais sukilimo vadų ir kitų sukilėlių kūnai iškilmingai perlaidoti Senųjų Rasų kapinių koplyčioje kolumbariume.
Sukilimas, savo tiksluose kėlęs ne tik lygių teisių visiems luomams, žemės nuosavybės teisės suteikimą valstiečiams ar kitus socialinius klausimus, bet ir valstybės atkūrimo idėją – itin modernus pilietinės savimonės reiškinys to meto Europoje. 160-ąsias sukilimo pradžios metinės – tai ne vien istorinio fakto paminėjimas, bet ir šiandien besitęsiančios kovos už nepriklausomą, laisvą valstybę simbolis.