1918-1920 m. Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai

1919 m. rugpjūčio mėn. I pėstininkų brigados štabas Ustronėje (Daugailių vls.) vejant bolševikus iš Lietuvos

1919 m. rugpjūčio mėn. I pėstininkų brigados štabas Ustronėje (Daugailių vls.) vejant bolševikus iš Lietuvos

1918–1923 m. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąrašas („Lietuvos valsčių“ serijos „Versmės“ leidykla  www.versme.lt)

Savanorių kapai (BukDetektyvas.lt, pagal Lietuvos karių, partizanų ir šaulių kapų atlasa, sud. E.Ivaškevičius, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, 2003)

Karių kapai Vilniuje /„Karys“ 1940-06-06 Nr.23(1103)

Lietuvai minint 100 metų valstybingumo jubiliejų Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta virtuali paroda „Lietuvos kariuomenės savanoriai“ apie tuos, kurie savanoriškai 1918–1920 m. įstojo į naujai formuojamą Lietuvos kariuomenę ginti Tėvynės ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomos valstybės kūrimo ir išsaugojimo


Šioje svetainėje publikuojamuose straipsniuose paminėtų pirmosios bangos Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių biografijos:

  1. Ieškau savo senelio Lietuvos savanorio Minčenkos Andriaus, Grigorijaus sūnaus, pavardės, bet randu Minčenokos pavardę. Padaryta klaida. Žinau, kad senelis Minčenka Andrius, Grigorijaus tikrai buvo nepriklausomos Lietuvos savanoris ir gavo žemės.

  2. Ieškau savo vyro tėčio Varžagalio Stasio Lietuvos savanorio 1918-1920 m pavardės. Žinau, kad tikrai buvo Nepriklausomos Lietuvos savanoris, gavo žemės ir medalį

  3. Ieškau savo senelio Bundzos Petro, Tomo sūnaus pavardės, bet sąraše nerandu.
    Tikrai žinau, kad buvo Lietuvos savanoris, gavo žemės. Mirė 1980 m. Palaidotas Šakių raj. Sutkų kaimo kapinaitėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *