Diskusija dėl valstybės tarnybos rezervo

Liepos 25 d. Seimo lankytojų centre vyko diskusija pilietinio pasipriešinimo organizavimo klausimais Ukrainos karo kontekste.

„Esminis konceptas, kurį mes dabar formuojame savo gynybos politikoje, yra visuotinė gynyba, kad žmogus, kuris nori ir gali, turėtų rasti savo vietą visoje gynybos architektūroje“, – prieš renginį BNS sakė diskusiją organizavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Pasako jo, karo Ukrainoje patirtis rodo, jog siekiant apginti valstybę svarbus ne tik kariuomenės, bet ir visos visuomenės įsitraukimas, todėl diskusijoje bus aptariamas visuotinio pilietinio pasipriešinimo organizavimas Lietuvoje, kuris apima ir valstybės tarnybos rezervą.

„Mes daug dėmesio pradėjome skirti kariniam rezervui, žmonėms, kurie turi karinės patirties, jų organizavimui, bet lygiai taip pat reikia kalbėti ir apie VRM struktūrų rezervą, jie turi savo žmones, kurie baigė tarnybą, kaip organizuoti jų veikimą ir juos įtraukti į pasipriešinimą, valstybės gynimo planus“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) valdybos pirmininko pavaduotojas, Nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas, Lietuvos ginklų savininkų asociacijos (LiGSA) valdybos pirmininkas, advokatas Arūnas Marcinkevičius, LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Linas Ladiga, LiGSA steigėjas dim. pulkininkas Ignas Stankovičius, LiGSA valdybos narys Julijonas Aniukštis, Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas Tadas Rinkevičius.

Pagal 15min.lt

Renginio vaizdo įrašas:

Renginio nuotraukos portale 15.min.lt—>

Platesnį 15min.lt aktualijų žurnalisto Margirio Meilučio 2022 07 25 20:55 reportažą iš renginio „Ekspertai: karo ir krizių akivaizdoje rezerve reikia ne tik karių, bet ir pareigūnų bei tiesiog piliečių“ galima paskaityti ir šios svetainės skiltyje VEIKLA—>STRAIPSNIAI

Paskelbta LKKSS veikla, Pilietinė gynyba, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *