Gegužės 28 d. su gausia karių motociklininkų klubo„Perkūnas“, Lietuvos policijos bei LK Karo policijos palyda iš Sirutėnų k. į Žalgirio mūšio lauką buvo išgabentas paminklinis, lietuvišku Vyčiu puoštas akmuo.
2020 m. liepos 15 d. Lietuva minės pergalės Žalginio mūšyje 610-ąsias metines. Šią progą paminėti ir Žalginio mūšio karžygiams atminti Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė bei Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija iškėlė iniciatyvą sukurti paminklinį pergalės įamžinimo akmenį su lietuvišku Vyčiu ir pastatyti jį Griunvaldo lauke, Lenkijoje. Paminklinį akmenį su užrašu „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“ sukūrė liaudies menininkas Valentinas Šimonėlis. Akmenį padovanojo Kupiškio gyventojas Alfredas Aidukas. Prie aukų rinkimo paminklo akmens parengimui ir pastatymui prisidėjo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai.
Ketvirtadienio rytą Sirutėnuose (Utenos r.) vyko iškilmingas palydėtuvių renginys,kuriame dalyvavo gausus būrys svečių – į skulptoriaus Valentino kiemą atvažiavo LR Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, karo istorikas prof. Valdas Rakutis, buvęs LR ambasadorius Lenkijos Respublikoje Šarunas Adomavičius, dabartinis ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas, Lenkijos ambasados pirmas patarėjas Pawek Krupka, LK vyr kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, Utenos ir Kupiškiuo merai, paminklinio akmens fundatorius Alfredas Aidukas, istorines karo dainas dainavo folkloro ansamblio „Jorė“ vyrų grupė.
Projekto organizatorių ir organizatorių vardu kalbėjęs Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadas Perlis Vaisieta akcentavo, kad ši diena pasirinkta neatsitiktina – lygiai prieš 610 metų Vytauto vedami 40 pulkų išžygiavo į mūšį, turėjusį istorinę prasmę, nutraukė šimtmečius Lietuvą terorizavusio ordino grėsmę.
Baikerių lydimas Lietuvos kariuomenės vilkikas su 12 tonų sveriančiu paminklu, kuriame iškaltas prasmingas užrašas „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“ pajudėjo į Lenkiją. Mūšio vietoje jį planuojame pastatyti šiandien vakare.
Pagal Vlado Mintaučkio („Utenos apskrities žinios“) ir Lietuvos kariuomenės inf.
Gediminas
Tai įvykis įeisiantis į Lietuvos ir Lenkijos įstoriją. Gaila, kad LKKSS tradiciškai ir šį syki nebendradarbiavo su patriotinėmis organizacijomis. Džiugu, kad nors pavieniai LKKSS nariai, nebodami Sąjungos ir VAS valdybų, mano nuomone, organizacinio neįgalumo, finansiškai prisidėjo prie šio patriotinio sumanymo įgyvendinimo. Tai nors šiek tiek nuplauna Sąjungos gėdą. Girdėjau, kad organizatoriai tuos, kurie prisidėjo didelėmis sumomis, nemokamai nuvež į Žalgirio mūšio vietą, kur lenkai kasmet organizuoja jo paminėjimą, o paminklas bus pašventintas. O ką darys LKKSS ir VAS valdybos?