Rugpjūčio 22–24 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija pirmą kartą surengė Nacionalinio saugumo ir gynybos kursus visuomenės atstovams.
Valstybės pareigūnams skirti Nacionalinio saugumo ir gynybos kursai rengiami nuo 2012 m.
Tarp žiniasklaidos, verslo, kultūros ir švietimo institucijų organizacijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų kursuose dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniauss Apskrities skyriaus ( VAS) nariai – LKKSS valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas, LKKSS VAS valdybos pirmininkas Linas Ladiga ir Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus koordinacinės tarybos (NOKT) pirmininkas Arnoldas Kulikauskis.
Kursų dalyviams pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas dr. Laurynas Kasčiūnas, Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ir kiti ekspertai, glaustai patekdami išsamią informaciją apie Lietuvos saugumo ir gynybos sistemą, pagrindinius šios sistemos komponentus – institucijas, teisės aktus, jos privalomumus ir trūkumus. Kursų dalyviai susipažino su Lietuvos regionine saugumo aplinka, nacionaline krizių valdymo sistema, turėjo galimybę įvertinti šalies informacinio saugumo svarbą. Dalyviai žinias gilino ir diskusijose dalindamiesi savo ir atstovaujamos organizacijos ar institucijos nuomonėmis. Kursai leido susipažinti su pačiais įvairiausiais požiūriais ir dar giliau išanalizuoti aktualias situacijas.
Paskutinę kursų dieną vainikavo išvyka į Rukloje įsikūrusį Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, ekskursija po modulinę stovyklą, Lietuvos kariuomenės karių ekipuotės ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karo technikos apžiūra.
Prieš įteikdamas dalyviams kursų baigimo pažymėjimus Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika (taip pat ir LKKSS VAS narys, ką ne kartą pabrėžė ir kursų dalyviams) džiaugėsi, kad mokymuose dalyvauja vis daugiau įvairių sričių organizacijų ir institucijų atstovų, siekiančių labiau įsitraukti į valstybės gynybą, įsigilinti į saugumo užtikrinimo klausimus. „Sudarome sąlygas skaityti pranešimus ir – svarbiausia – klausytojams ir pranešėjams diskutuojant dalytis nuomonėmis nacionalinio saugumo ir gynybos temomis, stiprinti jų tarpusavio bendradarbiavimą, susipažinti su pačiais įvairiausiais požiūriais ir dar giliau išanalizuoti aktualias situacijas. Tai vėliau jiems padeda geriau atlikti savo pareigas ir organizuoti atstovaujamos organizacijos veiklą“, – kalbėjo generolas.