Š.J. Labai įtemptos krizės atveju priklausomybės dažnai būna ne prioritetas. Kas tinka tokiu atveju?

A.D. Ilgai negendantys maisto produktai, degtukai, žiebtuvėliai. Kuo ilgesnis galiojimo laikas, tuo prekė bus paklausesnė. Netgi namuose konservuotos daržovės bus vertingos. Lydyti ir konservuoti taukai, vytinta ir natūraliai (ne chemiškai) rūkyta mėsa. Ypač paklausi būna druska. Todėl, kad ji naudojama maisto konservavimui. Kas medžioja, augina galvijus, gauna šviežios mėsos – jiems būtina druska, nes neturint elektros nėra kito būdo ilgai išlaikyti mėsą tinkamą vartoti.

Š.J. Druska yra menkos vertės. Siekiant įsigyti brangesnę prekę, pavyzdžiui, automobilį ar išsipirkti gyvybę, gali tekti pasiūlyti kelis vagonus druskos. Kokios yra alternatyvios, vertingesnės prekės, kurių reikės? Degalai?

A.D. Pradiniu laikotarpiu – taip. Ypač evakuaciniu etapu degalų poreikiai bus dideli. Vėliau, kuomet situacija vienaip ar kitaip stabilizuosis, migracija bus minimali ir lokali. Be to, plačiau bus naudojamos alternatyvios transporto priemonės. Degalų bus galima gauti ir iš kariškių mainais į svaigalus. Tačiau degalai bus naudojami ir buityje – viryklėms, patalpų šildymui, generatoriams. Degalai geras dalykas mainams, jie visada turės didelę vertę.

Š.J. Degalų sandėliavimas yra komplikuotas. Juos reikia saugoti ne tik nuo sugadinimo, bet ir nuo rekvizavimo. Ne visi turės galimybę saugiai slėpti didelį kiekį.

A.D. Alternatyvus kuras irgi paklausi prekė. Pavyzdžiui dujos balionėliuose. Naudojamos turistinėse viryklėse.

Š.J. Netgi galima komplektuoti kartu su viryklėm. Jos pigios, vos ne vienkartinės. Be to, turėsime klientą ilgesniam laikotarpiui.

A.D. Dujos didesniuose balionuose taip pat naudinga prekė. Ypač vertinga tampa turint įrangą perpilt dujas į mažesnes talpas, žiebtuvėlius.

Š.J. Bus daug sugriovimų, išdaužytų langų. Ar statybinės medžiagos, įrankiai būna paklausūs?

A.D. Polietileno plėvelė ir vinys. Miestuose tai tampa didžiuliu deficitu, kuomet sprogimo bangos išdaužo daugiabučių namų langus. Ypatingai šaltuoju periodu. Įrankiai taip pat bus paklausūs.

Š.J. Ypač tokie, iš kurių galima pasigaminti ginklus. Peiliai, kirviai ir panašiai.

A.D. Taip. Ginklai taip pat bus ypatingai paklausi prekė mainams. Turint galimybę paimti trofėjinius ginklus iš nukautų karių, reikia turėti tai omenyje. Tik reikia imtis atsargumo priemonių, nes nukauti kūnai dažnai būna užminuojami po jais paliekant granatą.

Š.J. Drabužiai, avalynė. Ar tai būna paklausu?

A.D. Krizės pradžioje tai neturės vertės. Tačiau konfliktui užsitęsus drabužių tikrai reikės, tačiau jie nebus vertingi, nes tokiu laiku deficitu taps bet kas. Didesnę vertę turės miegmaišiai, turistiniai kilimėliai ir palapinės.

Š.J. Iš esmės aptarėme visus praktiškiausius mainų objektus. […]
Kitoje temoje aptarsime naudingas profesijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *