←Atgal

Kokie drabužiai ir daiktai padės išgyventi?

Toliau→

Š.J. Ant gultų paprastai būna kieta ir miegmaišio neužteks, kad būtų pakankamai komfortiška.

A.D. Turistiniai kilimėliai yra lengvi, minkšti ir sudarantys barjerą šalčiui.

Š.J. Jų pasirinkimas iš tiesų didelis, tačiau rekomenduočiau rinktis savaime prisipučiančius. Jie šiek tiek brangesni, tačiau užima mažiau vietos ir sudaro 2-3 cm tarpą nuo šalto paviršiaus. Taip bus ir minkščiau.

A.D. Net ir neturint specialiai paruošto turistinio kilimėlio, rekomenduotina sukurti paklotą iš ko papuola – skudurų, drabužių, net statybinių atliekų, tokių, kaip putų polistirolas. Miegui tai bus patogesnis pagrindas nei lentinis gultas. Nakvojant lauke reikėtų pagalvoti apie apklotą iš viršaus. Kad nekvėpuotumėte  šaltu oru ir apsisaugotumėte nuo kritulių.

Š.J. Tam jau turime palapinsiaustę. Apsisaugoti nuo šalto įkvepiamo oro paprasčiausias būdas yra kvėpuoti per drabužio rankovę.

Išgyvenimo antklodę patartina turėt drabužių kišenėje. Netgi jei jus išvarė iš slėptuvės, atėmė visus šiltus drabužius, turėsite šansą išgyventi bent vieną naktį.

A.D. Patartina miegoti ne su šiltais drabužiais, o juos panaudoti užsiklojimui. Tuomet striukės rankovės lieka laisvos ir galime kvėpuoti per jas.

Š.J. Ekstremaliems atvejams, ne tik karo, galima turėti vadinamąją išgyvenimo antklodę. Kai kuriose automobilių vaistinėlėse jos yra. Arba galima nusipirkti. Ji užima labai nedaug vietos, telpa į kišenę, tačiau suteikia daug šilumos kritiniu atveju. Tai netgi gali išgelbėti gyvybę.

A.D. Šią antklodę patartina turėt drabužių kišenėje. Netgi jei jus išvarė iš slėptuvės, atėmė visus šiltus drabužius, turėsite šansą išgyventi bent vieną naktį.

Š.J. Kitame rašinyje aptarsime energijos atsargas ir atsargų saugojimo vietų – slėptuvių įrengimą.

←Atgal

Kokie drabužiai ir daiktai padės išgyventi?

Toliau→

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *