„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Policininkai ir kariai stengiasi sulaikyti marodierius

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Policininkai ir kariai stengiasi sulaikyti marodierius

Š.J. Tarkime, kad okupuotoje teritorijoje pamatėme grupę taktiniais drabužiais apsirengusių asmenų su automatiniais ginklais. Kalba lietuviškai. Nesislapsto. Suprantame, kad tai yra kolaboravę lietuviai, greičiausiai plėšikai arba išdavikai. Kaip elgtis?

A.D. Pagal aplinkybes ir galimybes. Jei jūs galite suburti kelių vyrų grupę iš laiptinėje esančių šeimų ir jei jie turi nors kelis ginklus, galima bandyti priešintis. Jei bandys veržtis į butus, naikinkite.

Š.J. Abiem pusėm pasiaiškinimas bus vienodas – ginkluoti žmonės bandė jėga įsiveržt į privačią valdą. Būtinosios ginties sąlygos išlaikytos.

Kariškiai visuomet laikosi įsakymų. Jei bus gavę įsakymą valyti teritorijas – jus nužudys.

A.D. Jei nėra galimybės priešintis – tuomet patartina pasislėpt. Tokiems tipams dažnai turto gali neužtekti. Bandydami įsiteikti savo šeimininkui gali žudyti, ieškoti priežasčių areštui.

Š.J. Be to, dažniausia tokie tipai būna itin žemos moralės. Tikėtini ir beprasmio smurto ar prievartavimo scenarijai.

A.D. Tokiu atveju geriau nebandyti saugoti turto. Patartina išnykt, pasislėpt.

Š.J. Pavojingiausia grupė – kariškiai. Kaip atskirti juos?

A.D. Pagal uniformas ir skiriamuosius ženklus. Jei yra verbalinis kontaktas, kariškiai turėtų prisistatyti, pateikti dokumentus.

Š.J. Atskirti tikrus kariškius nuo „žalių žmogeliukų“ su vogtomis uniformomis galima pagal ginklus. Kariuomenės ginklai būna visi vienodi. Separatistų, vatnikų ir kitokių atmatų ginklai dažniausiai būna vogti, įsigyti juodojoje rinkoje ir pan. Jie retai būna visų vienodi. Drabužiai taip pat svarbu. Gali būti, kad uniforma ne pilnai sukomplektuota, gali būti per didelė ar per maža. Jie beveik niekada nesilaiko drausmės, disciplinos, juda chaotiškai. Labai svarbu jų nesumaišyti su savais partizanais.

A.D. Labai svarbus kalbos aspektas, akcentas.

Š.J. Kaip elgtis susidūrus su kariškiais?

A.D. Kariškiai visuomet laikosi įsakymų. Jei bus gavę įsakymą valyti teritorijas – jus nužudys. Jei bus gavę kitokį įsakymą – būtina labai tiksliai vykdyt jų nurodymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *