Albinui Kentrai sukako devyniasdešimt

2019-03-29 A.Kentros 90-mečio minėjimas. E.Genio (lrt.lt) nuotr.

E.Genio (lrt.lt) nuotr.

Albinas Kentra – ir partizanas, ir Sąjūdžio metraštininkas, kurio didžiausias ginklas šioje kovoje buvo vaizdo įrašymo kamera. Įspūdingo ilgio jo nuopelnų Lietuvai bei Vilniaus universitetui sąrašas, įspūdingas sąrašas ir svečių, kurie plūdo laisvės gynėjo pasveikinti 90-mečio proga. Tiesa, Vilniaus universiteto Vinco Krėvės auditorijoje skambėjo ne tik nuoširdūs sveikinimai, bet ir pasipiktinimas, kad neaiškus namų, kuriuose A. Kentra gyvena, likimas.

Pasveikinti kovotojo atvykęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. A. Kentros gyvenimą vadino garbingu ir vertu knygos: „Noriu palinkėti, kad šitas universitetas išaugintų normalų rašytoją, kuris parašytų normalų romaną apie nepaprastą žmogų. Nepaprastas, tylus, nežinomas, bet užsieniečiai, kaip [prieš tai kalbėjusi] ponia pasakė, sužinoję , būna apstulbinti, šluostosi ašaras ir bučiuoja rankas“.

Jau 17 metų besitęsiančius teismus dėl namų, kuriuose gyvena A. Kentra,  V. Landsbergis pavadino egzaminu atkurtai valstybei: „Jeigu Miško brolių tvirtovė bus išgriauta, paversta kokiu nors kazino, bus išniekinta visa Lietuva. Miško broliai – tai laisvė, tai žmonės, kurie padėjo galvas už mūsų laisvę. […]  Atėjo laikas visiems pasakyti – atimti namų iš Albino neleisime“.

„Albino gyvenimas yra nepaprastai grynas, nepaprastai garbingas. Jis turi būti žinomas. Ne jam tos garbės reikia, bet reikia tiems, kurie dar kaunasi šioje žemėje. Niekintoje, purvintoje, apmeluotoje ir vis dar gyvoje“.

Daugiau apie LKKSS VAS garbės nario A.Kentros garbingos sukakties minėjimą skaitykime ir žiūrėkime www.lrt.lt, alkas.lt
Apie teismus dėl „Miško brolių“ namų – www.lzinios.lt

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *