Vasario 22 d. 18:00 LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje,
vasario 24 d. 16:00 LK Kauno įgulos karininkų ramovėje
foto parodos „Kariai“ (tik Vilniuje) ir dok. filmo „Kaip mes tapome savanoriais “ pristatymą organizuoja LKKSS VAS
2019 m. vasario 22 d. 18:00 Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius)
Ukrainos fotografo Anatolijaus Stepanovo dokumentinių fotografijų parodos „Kariai“ atidarymas ir režisierės Liudmilos Artiuginos dokumentinio filmo „Kaip mes tapome savanoriais“ pristatymas
Parodoje bus pristatytos fotografijos iš fronto Ukrainoje.
Filmas – tai portretų mozaika apie tuos, kurie pirmieji stojo ginti Tėvynę, tuos, kurie išėjo iš „Ilovaisko katilo“, ir apie tuos, kurie visiems laikams išliks mūsų atmintyje ir ekrane. Filmas atsako į klausimą, kas ir kodėl išėjo savanoriškai ginti Ukrainą tuomet, kai Ukrainos reguliarioji armija buvo paralyžiuota.
Dalyvauja:
Dokumentinių fotografijų parodos „Kariai“ autorius Anatolij Stepanov;
dokumentinio filmo režisierė Larisa Artiugina;
savanoris, „Ilovaisko katilo“ dalyvis Ihor Mykhailyshyn (šaukinys – Pianist);
signataras, ambasadorius Petras Vaitiekūnas;
signataras, kariuomenės kūrėjas savanoris Saulius Pečeliūnas;
Ukrainos ambasados atstovai,
Lietuvos ukrainiečių bendruomenės nariai
2019 m. vasario 24 d. 16:00 Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje (A.Mickevičiaus g. 19, Kaunas)
Ukrainos dokumentinio filmo „Kaip mes tapome savanoriais“ pristatymas
Anatolij Stepanov
Kijevas, Ukraina
1994 m. Kijevo politechnikos institute įgijo elektronikos inžinieriaus specialybę, įvairiose kompanijose dirbo inžinieriumi bei įvairių lygių vadovu.
2004 m. baigė Vikotoro Maruščenkos foto mokyklą. Nuo to laiko dirbo kaip profesionalus laisvai samdomas ar etatinis fotografas.
Šiuo metu tarptautinės agentūros France Press nepriklausomas fotožurnalistas, bendradarbiauja su Reuters, jo darbus publikavo National Geographic, Spiegel, Stern, Time.
Stepanov dalyvavo kolektyvinėse parodose Ukrainoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV. 2017 m. lapkrity Ukrainos muziejuje Niujorke buvo pristatyta foto medžiaga karo Ukrainoje tema „Ukraina priešakinėse linijose“.
Jau penktus metus mano šalies rytuose vyksta karas. Tūlas beslampinėjantis po taikų, išsipusčiusį Kijevą kažin ar susimąsto, jog kažkur visai netoli sproginėja sviediniai ir žūsta žmonės. Pakaktų įlipti į traukinį Kijevas – Konstantinovka, nuvažiuoti 700 kilometrų, dar pusvalandį autobusu ir atsidurtumėte prie fronto linijos. Viso labo tik septynios valandos kelio jus skiria nuo vietos, kur žemė išraižyta apkasais, kalena kulkosvaidžių serijos ir griaudi sprogimai.
Deja, pasaulyje ir net mano šalyje jau pripratome prie to karo. Dažnai matau abejingumą. Dauguma žmonių mano, kad tai ne jų problema, kad kariniai veiksmai vyksta kažkur toli. Todėl jau penktus metus aš važiuoju į tą karą ir laikau savo asmeniniu pasiekimu, kai mano medžiagą iš fronto publikuoja tarptautinė ar Ukrainos žiniasklaida.