Gasparui Genzbigeliui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

2016 m. liepos 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Baltojoje salėje, Jos ekscelencija Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo LKKSS VAS narį Gasparą Genzbigelį ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Tai valstybinio lygmens apdovanojimas teikiamas tiesiogiai LR Prezidento.
LKKSS VAS narys Gasparas Genzbigelis apdovanotas šiuo medaliu „už aktyvų Lietuvos Nepriklausomybės Siekio Puoselėjimą”. Taip įrašyta LR Prezidentės dekrete dėl apdovanojimo.
Pasak paties Gasparo Genzbigelio, tai ne tik jo asmeninės veiklos įvertinimas, bet kartu ir LKKSS indėlio, šios organizacijos Vilniaus apskrities skyriaus narių indėlio į Lietuvos Nepriklausomybės puoselėjimą ir saugojimą įvertinimas.
Paklausinėtas, kaip suprasti Prezidento dekreto įrašą, G. Genzbigelis jį detalizavo: „Tai mano moralinis įvertinimas „už nuopelnus Lietuvai“, gautas už indėlį siekiant Lietuvai narystės NATO ir 20 milijonų dolerių visokeriopos JAV paramos Lietuvos Krašto apsaugos paruošimui (1995 — 1999 m. G. Genzbigelis gyveno JAV), taip pat verčiant sovietinio okupanto propagandos ir melo bei istorijos klastojimo įrankius – Vilniaus Žaliojo tilto ,,balvonus“. O minėtoje Žaliojo tilto sovietinių skulptūrų nukėlimo akcijoje kartu dalyvavo  LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus aktyvieji nariai ir kiti pilietiški žmonės, kaip antai: Dalius Butkauskas, Rimantas Liudvikas Čeburnis, Antanas Gediminas Kurparavičius, Gediminas Juškevičius, Antanas Šatas, Alfredas Girdžiušas ir kt. Moralinė aktyvi kova prieš galimai „kremlinių“ įtakotą „raudonąjį“ A. Paleckį apima dar didesnį savanorių kūrėjų ratą. Mūsų, savanorių kūrėjų, spaudimas Lietuvos politikams prabusti ir atstatyti gynybinius Lietuvos pajėgumus taip pat  pareikalavo daug pastangų, o kur dar „omonininkų“, „Sausio 13 –osios“ bylos, lietuvių kalbos gynimas“ –  visa tai, pagal G. Genzbigelį ir „nugula“ į jam įteiktą apdovanojimą.

Nuoširdžiai, visų LKKSS VAS narių vardu džiaugiamės ir sveikiname Gasparą Genzbigelį su šiuo garbingu apdovanojimu ir linkime toliau nenuleisti rankų ir puoselėti ir saugoti Lietuvos Nepriklausomybę… Apdovanojimas įpareigoja…

Ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS narys
2016-07-11

Nuotraukos iš G. Genzbigelio asmeninio archyvo
2016-07-06 J.E. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Gasparas Genzbigelis apdovanojimo įteikimo metu2016-07-06 Gasparo Genzbigelio šeima ir giminės su LR Prezidente Dalia Grybauskaite    2016-07-06 Gasparas Genzbigelis su žmona Stase ir dukra Ramune Prezidentūros Baltojoje salėje2016-07-06 Gasparas Genzbigelis su žmona Stase prieš apdovanojimų įteikimo ceremoniją (Prezidentūra)

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai.
  1. Manau mes visi esame daug kam sąžinės priekaištas, nes esame gyvi liudininkai, todėl visos televizijos, tame tarpe ir Lietuvos visuomeninis transliuotojas, norėtų mus palaidoti dar gyvus. Buvę ir esami okupantų kaloborantai stengiasi mus niekinti, juodinti ir persekioti, ypač pakėlė galvas kremliniai, kurie pasitelkę visokius žemelius ir jų advokatų kontoras bando susidoroti su tais, kieno dėka šiandien gali naudotis mūsų aukos dėka atkovota laisve. Užverčia policiją skundais, ieškodami kaltininkų del savo prarastos „garbės”, kurios niekada ir neturėjo. Taip bando palaužti tikėjimą savo valstybe, palaužti demokratiją, laisvę, nes šie žmogeliukai pajungia net laisvos valstybės institucijas, kad būtų įgyvendinta putlerio kgbistinė tvarka Lietuvoje. Lietuvoje priviso visokių putino teisių gynimo organizacijų. Gal kas atsakytų, kokias teises turi putinas į Lietuvos nepriklausomybe?

    P.S. Prašau ištaisyti klaidą. Aš 1991 m. BUVAU LIETUVOJE. Nuo 1990 m. lapkričio užsirašiau į KAD, nuo 1991 sausio 8 iki vasario 28 Pirmų Rūmų 3 burys Aukščiausios Tarybos gynėjas VIDUJE. 1991 m. Vasario 16 parašiau pareiškimą į Vilniaus Rinktinę . Tarnauta iki 1994 m. Veikla JAV dėl mūsų įstojimo į NATO nuo 1995 iki 1999 m.

    • Jei įdėmiau perskaitytumėte pirmosios pastraipos antrąjį sakinį, matyt sutiktumėt, jog tokį klausimą reikėtų pateikti kitur 🙂

  2. Labai atsiprašau p. Gasparo Genzbigelio dėl netikslumo suformuotoje žinutėje. Jo veikla dėl Lietuvos stojimo į NATO vykdyta 1995-1999 m. , o ne 1991 m. vasarą ar rudenį (kaip įsivaizdavau iš pokalbių su G. Genzbigeliu). 1991 m. sausio-vasario mėn. G. Genzbigelis buvo aktyvus LR Aukščiasiosios Tarybos rūmų (dabar Seimo rūmai) gynėjas – tai patvirtina išlikusios nuotraukos ir dar gyvi liudininkai bei apdovanojimas – „Sausio 13-osios atminimo medalis”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *