Birželio 23 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos Jiezno Nepriklausomybės aikštėje atidengė paminklą, skirtą pagerbti tris karių savanorių kartas. Paminkle įamžinti Nepriklausomybės kovose 1918-1921 m. šalį gynę savanoriai, 1944-1953 m. vykusios pokario rezistencijos dalyviai ir 1990 m. tik atkurtos Lietuvos ginti stoję kariai savanoriai, rašoma kariuomenės pranešime.
Paminklo, kurį sukūrė Lietuvos kariuomenės heraldikos specialistas, kariuomenės kūrėjas savanoris (LKKSS VAS narys), atsargos leitenantas Nerijus Treinys, atidengimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, Prienų rajono savivaldos vadovybė, kariai savanoriai, partizanai, savanoriai kūrėjai, šauliai, Seimo ir Europos parlamento atstovai.
„Trijų kartų savanoriams skirtas paminklas – jų prisiminimas ir kartu priesaika tęsti pradėtus darbus Lietuvos labui. Kariams savanoriams esu dėkingas už profesionalumą, skiriamą laiką, energiją ir jėgas ruošiantis valstybės ginkluotai gynybai. Kurti ir puoselėti nepriklausomą Lietuvą – nesibaigiantis uždavinys. Tą darome mes visi, čia susirinkę, atlikdami kario tarnybą, vaikams perduodami geriausias savo savybes ir vertybes. Būkime drąsūs, stiprūs, karingi metai iš metų, karta iš kartos.“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.
Ceremonijos metu Jiezno Nepriklausomybės aikštėje trijų savanorių – kūrėjų kartų atstovai – Ramūnas Skvireckas, dėvintis Nepriklausomybės kovų savanorio uniformą, Lietuvos kariuomenės karys su pokario partizano uniforma ir tikrasis trečiosios savanorių kartos atstovas Vytas Lukšys į besikuriančią krašto apsaugą atėjęs 1990 metais, sunkiai sužeistas 1991 metų sausio 11 dieną, gindamas Spaudos rūmus, prie naujai atidengto paminklo padėjo gėlių puokštes.
„Šiandien karių savanorių iniciatyva ir lėšomis atidengėme paminklą pagerbti trims savanorių kartoms. Pirmosios kartos savanoriams, kurie 1918 m. Nepriklausomybės kovose apgynė mūsų Lietuvą. Antrosios kartos savanoriams, kurie 1944 m., nors ir nelygiomis jėgomis, tačiau bemaž dešimtmetį atkakliai priešinosi sovietiniams okupantams ir trečiajai kartai, kurie 1991 m. apgynė gležną Lietuvos Nepriklausomybę. Ir jeigu iškiltų karinė grėsmė, kas nors pasikėsintų į mūsų Nepriklausomybę, kariai tikrai pasiruošę pakelti šio paminklo simbolinį kalaviją ir kovoti“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Dainius Pašvenskas.
Jiezno miestas ir jo apylinkės – tai Lietuvos savanorių kautynių vietos, kur 1919 m. bei 1944−1953 m. kovodami už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę žuvo Pirmosios ir Antrosios kartos Lietuvos kariai savanoriai. Visos savanorių kartos simbolizuoja nedalomą istorinę visumą, kurioje užgimė, kovojo ir suklestėjo savanorių pagrindu susikūrusios Lietuvos ginkluotosios pajėgos.
gr. Michailo Lysenko, št. srž. Ramūno Kemežio nuotraukos
Silvestras
Kodėl ne keturios , kodėl viena praleido , tarsi nebūtu buvusio 1941m. birželio sukilimo ? !
Antanas Kliunka LKKSS PAŠS pirmininkas
Taip, atidengė birželio 23 d., Birželio sukilimo 80 -čio dieną ir kartu pažemino 2000 žuvusių Birželio sukiėlių.
Mūsų, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos skyrių LKKSS vėliavose – trys datos: 1918 – 1941 -1990.
Įstatuose 12.2 skyriuje:
Skyriaus nariais gali būti fiziniai asmenys:
……………………………………….
– 1941 m. birželio sukilimo dalyviai;
…………..
Kasparas
Matosi, kad dar tebeveikia okupanto hibridinio karo „žalieji žmogeliukai“ ir jų atžalos. Jie sąmoningai vykdo „kremlinių“ užsakymus – klastoja niekina ir šmeižia VISŲ 3-jų KARTŲ LIETUVOS KARIUS SAVANORIUS.
Buvo ir yra puolami okupanto žiauriai nužudyti KARIAI SAVANORIAI – KAZYS ŠKIRPA,JONAS NOREIKA,JONAS ŽEMAITIS–VYTAUTAS,ADOLFAS RAMANAUSKAS–VANAGAS – VISI 1941 metų SUKILĖLIAI; jau atsidūrėme jų taikinyje ir mes 1990-1991 metų SAVANORIAI.
Akis bado ir paminklai Kryžkalnyje, kur neliko Lietuvos PARTIZANŲ SIMBOLIO – dvigubo KRYŽIAUS. Dabar VISUR BANDOMA IŠTRINTI 1941 m. BIRŽELIO SUKILIMĄ ir tuos 2000 žuvusių Lietuvos SŪNŲ.
Jau 30 METŲ kaip okupantas ir jo pakalikai klastingai trukdo pastatyti viso 1000 m. vykusias LIETUVOS LAISVĖS KOVAS MENANTĮ PAMINKLĄ LIETUVOS SOSTINĖS Lukiškių reprezentacinėje aikštėje su LAISVĖS KARIO –Lietuvos Valstybės herbo VYČIO skulptūra. Į šį okupanto hibridinį karą prieš Lietuvą ir jos LAISVĖS GYNĖJUS įtraukti ne tik pavieniai „menininkai“, bet ir mūsų apgintos ir atkurtos valstybės institucijos: Kultūros ministerija, LRT transliuotojas, teismai, Vilniaus savivaldybės meras šimašius. Neturėdami politinės valios mindžiukuoja Seimas, Vyriausybė …
NORĖČIAU ŽINOTI, kas ir kodėl tai daro