Filmas „Spec. Žvėrynas“ – kinuose nuo sausio 11 d.

Dalinai animuotas dokumentinis filmas pasakoja istoriją apie oficialiuose šaltiniuose neegzistavusį nutrūktgalvių jaunuolių specialųjį būrį, ruoštą sudėtingoms 1991-ųjų Nepriklausomybės kovų operacijoms.

Tuo metu, kai Lietuva paskelbė apie atkuriamą Nepriklausomybę, berniukai visame pasaulyje svajojo būti veiksmo filmų superherojais. Grupelei jaunuolių buvo suteikta proga šią svajonę išpildyti – naujai atkurtos Lietuvos kariuomenės vadovybė nusprendė sukurti pirmą neoficialų lietuvišką specialiosios paskirties būrį. Šiandien mažai kam žinoma, kad didžiąją jo dalį sudarė aštuoniolikmečiai, kurie įkvėpimo sėmėsi iš  praėjusio šimtmečio 9-10 dešimtmečių kovinių filmų ir filmukų.
„Istoriją didžiąja dalimi pasakoju be „kalbančių galvų“, būdingų dokumentikos žanrui. Tikiu, kad istorijos gerbėjų nenuvilsiu, nes velniškai ilgai užtrukome rinkdami archyvinę medžiagą – rasti konkrečius archyvus, apie kuriuos žinojome esant, buvo bene sudėtingiausia filmo kūrimo dalis. Tačiau filmas turėtų patikti ir 90-ųjų kartos atstovams, ir to laikmečio kultūros gerbėjams“, – sakė filmo režisierius Andrius Lekavičius.

Kaip pasakojo A. Lekavičius, filmo formatą – derinti archyvinius kardus su animacija – jis žinojo nuo pat pradžių. „Tuo laikotarpiu, kuris yra vaizduojamas filme, pats į viską žvelgiau berniuko akimis. Prisimenu iškart po Lietuvos Nepriklausomybės užklupusią vakarų popkultūros laviną – 1990-aisiais berniukai iš VHS kasečių žiūrėjo Rembo ir kitus „bajavykus“, svajojo būti veiksmo filmų herojais. Spec. būrio jaunuoliai – ne išimtis, jie irgi žiūrėjo tuos pačius veiksmo filmus, mokėsi ir įkvėpimo sėmėsi iš tų pačių herojų. Siekė būti kovingais herojais šviežiai nepriklausomojoje Lietuvoje. Filmo formai šios sąsajos man pasirodė labai tinkamos“, – sako A. Lekavičius.
Režisieriaus teigimu, Vakarų superherojai pasiglemžę didelę dalį eterio, tačiau Lietuva turi ne mažiau neįtikėtinų istorijų, bebaimių herojų, tik esame ne visus juos atradę.

Pagal www.scanorama.lt

Paskelbta Naujienos, Skelbimai, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *