Kuriamas filmas apie slaptą 1991-ųjų Lietuvos karinį būrį

Lietuvos kariuomenės įsteigtas specialiosios paskirties būrys turėjo atlikti pavojingiausias užduotis ir apsaugoti Seimą per pučo įvykius. Būrį sudarė 13 stipriausių jaunuolių, atrinktų pagal griežčiausius kriterijus. Šiam būriui vadovavo Pranas Kasteckas, pramintas „Kaulų laužytoju“.

Būsimo dokumentinio filmo „L-Komanda“ parengiamuosius darbus ir video klipo  (tyzerio) gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras ir Krašto apsaugos ministerija. Filmo premjera numatoma 2017 metų lapkričio 23-ąją, per Kariuomenės dieną

„Kurdamas „L-Komandą“ nenoriu nuobodaus „kalbančių galvų“ pasakojimo. Tai bus nutrūktgalviška jaunystės entuziazmo kupina istorija. Ji vaizduos jaunų karių asmeninę patirtį ir pastangas, rengiantis kovoti už savo šalies likimą, bei baimes ir riziką, susidūrus su realiais pavojais. Filmas ir jo herojai palies lietuviams dar nepamirštą ir skaudžią temą – kovą dėl savo ir savo šalies laisvės“, – Delfi.lt korespondentui sakė filmo režisierius Andrius Lekavičius.

Filmas atskleis ne tik labai individualias jaunuolių istorijas, tačiau ir perteiks nostalgišką to laikotarpio dvasią – per muziką, spalvas, animaciją, veiksmo filmų ir kompiuterinių žaidimų stilizavimą.
„Archyvinė medžiaga, kuria pasidalino buvęs būrio vadas P. Kasteckas, primena VHS kasečių eros filmus su rytų kovų dievukais Chucku Norrisu, Bruce’u Lee ir Jeanu Claude’u Van Damme’u. Neįtikėtinos jaunuolių istorijos, kurios nebuvo užfiksuotos archyviniuose kadruose, bus atkurtos animacija, kuri primins senuosius „pikseliuotus“ kompiuterinius žaidimus“, – apie filmo stilių pasakojo režisierius.
Kūrėjo teigimu, šiame „berniukiškame“ filme, kuriame netrūks rytų kovos menų, ginklų, lėktuvų ir vyriškos draugystės, atsiras ir meilės motyvas.

www.DELFI.lt 2016 m. lapkričio 25 d.

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *