Kariuomenės kūrėjai žygiavo naktiniame pėsčiųjų žygyje

2020-03-07 Po žygio „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-07 Žygyje „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-07 Žygyje „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr.

Naktį iš kovo 6 į kovo 7 d. Kauno rajone, Ežerėlio miestelio apylinkėse vyko jau 5-asis žygis „Tauriečiai“, skirtas pokaryje žuvusiems Tauro apygardos partizanams pagerbti ir Kovo 11-osios 30-osioms metinėms paminėti . Į Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuojamą žygį susirinko keli šimtai žygeivių iš Lietuvos ir užsienio.
Mano bičiulis Dalius, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, atsargos viršila, pagaliau vėl išsiruošė į žygį ir pakvietė mane keliauti kartu. Anksčiau, kai aš jį kviesdavau, dažnai vis „turėdavo kitų reikalų“ ir nedalyvaudavo. Prie mūsų kompanijos prisijungė ir šiuo metu Lietuvoje viešinti profesorė Dacė Grauda iš Latvijos. Profesorei tai ne pirmas pėsčiųjų žygis Lietuvoje. Keturios su puse valandos ir 28 kilometrų trasa įveikta.
Šiuo žygiu mes tęsiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimą. Dalyvaujame, nežiūrint į tai, kad politikai „prisikrovę pampersus“, stengiasi visokiais būdais tam trukdyti ir atšaukia renginius, juos draudžia ar riboja.
Be valdžios įsikišimo neapsiėjo ir „Tauriečių“ žygis. Organizatoriams buvo neleista patiekti dalyviams karštos arbatos ir kareiviškos košės. Baimės akys didelės. Kauno rajone košės lauko sąlygomis tiekti negalima, o Vilniuje Kaziuko mugėje verdami cepelinai ir parduodamas kitoks lauke gaminamas maistas.
Na, bet svarbiausia, kad žmonės nepasidavė valdininkų keliamai panikai ir dalyvavo puikiame žygyje.
Dėkojame Pėsčiųjų žygių asociacijai ir asmeniškai asociacijos prezidentui Vidmantui Geniui už dar vieną puikų žygį.

Arturas Čiras
LKKSS VAS narys

2020-03-06 Prieš žygį „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-06 Prieš žygį „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-06 Prieš žygį „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr.2020-03-06 Prieš žygį „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-07 Žygyje „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr. 2020-03-07 Žygyje „Tauriečiai“. A.Čiro nuotr.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *