Kas ir kodėl puola Istorinės atminties komisiją?

 – kovo 17 d. pikete prie Seimo rūmų klausė Laisvės gynėjai

Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sausio 13-osios brolijos vadovo Kasparo Genzbigelio nuomone, konservatoriai labai bijo žydų bendruomenės reakcijos. Stasio Žumbio nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sausio 13-osios brolijos vadovo Kasparo Genzbigelio nuomone, konservatoriai labai bijo žydų bendruomenės reakcijos. Stasio Žumbio („Vakaro žinios“) nuotr.

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos kovo 17 d. posėdyje komisijos pirmininke išrinkta Seimo narė Paulė Kuzmickienė.
Pagal Seimo statutą komisijos pirmininko kandidatūrai dar turi pritarti Seimas.

Dėl pasisakymo apie holokaustą iš pareigų pasitraukęs profesorius Valdas Rakutis lieka paprastu komisijos nariu. Toks komisijos sprendimas piktina Laisvės kovų dalyvius.
Prieš nuotolinį komisijos posėdį prie Seimo į V.Rakučio palaikymo piketą susirinko Laisvės kovų dalyviai, su plakatais, ant kurių keliamas klausimas: „Kas ir kodėl puola Istorinės atminties komisiją?“.
„Vakaro žinių“ kalbintas Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sausio 13-osios brolijos vadovas Kasparas Genzbigelis sakė, kad laisvės gynėjai susirinko norėdami atkreipti dėmesį, kad istorinė atmintis Lietuvoje savinamasi suinteresuotų grupių, o Seimas, siūlydamas į komisijos pirmininkes P. Kuzmickienę, pasiduoda tokioms manipuliacijoms.

„P. Kuzmickienė neturi nieko bendra su istorija. V. Rakutis yra istorikas, atlikęs daug tyrimų, turintis aukštą kompetenciją. Buvo savo vietoje, tačiau, panašu, kad konservatoriai išsigando žydų bendruomenės pirmininkės garsių pasisakymų ir provokacijų. Konservatoriai tapo bailių sąjunga, nes patriotų tarp jų liko vienetai.
Tai, koks puolimas vykdomas prieš V. Rakutį, yra hibridinio karo apraiškos, kai visuomenė kiršinama dėl tautybės, bandoma vienas tautas padaryti „švarias“, o kitas – nusikaltėles. Žmones reikia vertinti pagal jų darbus, o ne pagal tautybę. Tautybė nėra imunitetas, kiekviena Tauta daro nusikaltimus ir už tai turi būti atsakoma atitinkamai. Tautybe negalima dangstytis.
V. Rakutis nepasakė nieko blogo ir nieko, ko nebuvo žinoma istorijoje. Tačiau kažkodėl už tiesą tenka atsisakyti postų, trauktis iš darbo. O kai pilamos pamazgos ant Lietuvos laisvės kovotojų, tremtinių, partizanų, tada nei politikams, nei valdininkams nereikia ne tik atsistatydinti, bet ir atsiprašyti“, – „Vakaro žinioms“ sakė K. Genzbigelis.

Jis sako, kad istorija šiandien tampa politiniu įrankiu. Ir labai gerai matyti, kam naudinga ją perrašinėti: „Atkreipkite dėmesį, kad vos tik kilus panašiems skandalams, kai užpuolami žmonės, kažką neva ne taip pasakę, dažniausiai tai liečia žydus ir dažniausiai tose istorijose šmėžuoja tie patys veikėjai. Tai nukreipta prieš Lietuvą ir Lietuvos žmones. O mūsų žmonės negali apie neliečiamuosius pasakyti jokio žodžio. Dabar už tai jau ir policija bus siundoma ant žmonių.“

Pagal respublika.lt ir lrs.lt inf. 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Kasparas, kaip visuomet- aktyvus. Ačiū už neabejingumą ir gerbiamo profesoriaus V. Rakučio palaikymą. Seimas, leisdamas, mano nuomone, valstybės ir jos patriotų priešams gerbiamą profesorių juodinti, o Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties Komisija, negrąžindama gerbiamo profesoriaus į Komisijos pirmininko postą, parodė kokios jėgos valdo šią teisėkūros įstaigą. O V. Juozapaitis, mano nuomone, net nusišnekėjo. Mat pagal jį, jei gerb. profesirius būtų grąžintas į pirmininko postą, būtų nesolidu. Išeina, kad solidu- tada, kai leidžiama žmogų niekinti ir neatsiprašyti už tai. O juk V. Juozapaičiui, kai jis vadovavo užpraeito Seimo Kultūros ir švietimo komisijai (berods šitaip tada vadinosi?) , buvo patikėta tobulinti Apdovanojimų įstatymo pataisą, kurią priėmus būtų grąžintas Kariuomenės kūrėjų savanorių medaliui valstybinio apdovanojimo lygmuo. Šis žmogus pavedimo neįvykdė. O ir dabar, būdamas jau kitos Komisijos nariu, jis kalba taip, kad, pagal mane, didelė tikimybė, kad ir nepriklausomybės gynėjams net ir toks vardas nebus suteiktas. Man gėda ir dėl LKKSS, VAS Valdybų neveiksnumo. Kitos organizacijos ir pandemijos sąlygomis- veiksnios. Štai patriotinės organizacijos jau parengė rašto projektą, ginantį Adą Jakubauską:
    DĖL LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRO VEIKLOS
    Vilnius
    2021-03-19
    O kur kariuomenės kūrėjai? Visos organizacijos, kurių vardu bus raštas- išvardintos. Tik ten neparengta vieta nei signataro, nei advokato parašams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *