Knygos padovanotos jau trečiai Vilniaus krašto mokyklai

2014-12-15 12-49-38 - 00202014 m. LKKSS VAS nusprendė papildyti keturių Vilniaus krašto lietuviškų – Turgelių, Veriškių, Kalesninkų ir Butrimonių – mokyklų bibliotekų fondus. Tęsdami jau trečius metus iš eilės vykstančią knygų dovanojimo tradiciją ir remdami lietuvybę 2014 m. gruodžio 15 d. LKKSS VAS atstovai Gintautas Šniras, Artūras Čiras, Alfredas Šklenskas, Vytautas Račkauskas ir Dainius Gudelis aplankė Šalčininkų raj. Kalesninkų Mykolo Rudžio pagrindinę mokyklą. Mokykloje mokosi 100 vaikų, dirba 19 mokytojų. Nedidelėje aktų salėje tilpome visi – mokiniai, tėveliai, ilgametė mokyklos direktorė Renata Aukščionienė, mokytojos, svečiai ir visur spėjantis Kalesninkų bei Pelesos šv. Lino parapijų vadovas kunigas Elijas Anatolijus Markauskas. Susirinkusius linksmino vaikų choras, vyko mįslių konkursas bei vietinio „burtininko“ spėjimai. Kunigo padalintų paplotėlių užteko visiems ir pagal tradiciją, atlauždami gabalėlį vienas kitam, linkėjome geriausių palinkėjimų.

Naujų knygų pirkimui buvo panaudoti LKKSS VAS suaukoti bei iš iždo skirti pinigai – 882 Lt, už kuriuos buvo nupirktos 33 knygos. Akciją parėmė Vytauto Didžiojo Jėgerių batalionas, plk. lnt. Darius Baranauskas, LGRTC, Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, leidykla „ Homo liber“ ir daugelis iniciatyvių LR piliečių. Visa dovanojamų 167 pavadinimų 214 knygų rinkinio vertė apie 3950 Lt.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti fotogalerijoje Knygų dovanojimo akcijos 2014.

Informaciją parengė ATAS būrys

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. LKKSS VAS Aukščiausios Tarybos apsaugos būrio (ATAS) vyrai labai šauniai padirbėjo supirkdami knygas, ruošdami jas dovanojimui ir pagaliau laiku ir vietoj jas įteikdami. Kalesninkų lietuviškos mokyklos direktorė su mokyklos kolektyvu labai nuoširdžiai džiaugėsi knygų dovana, vaikai per pertrauką, po pamokų irgi apspito knygas „kaip bitės medaus korį“… Reiškia darbas „ne veltui“: ir šviesą į mokyklą atnešėm, ir save jaunimui parodėm…

  2. Šaunuoliai, vyrai, kaip ir aplankę Turgelius bei Veriškes! Juk taip jaunosios kartos atmintyje ir kuriami prisiminimai apie nepriklausomos Lietuvos kariuomenės kūrėjus, apie vertybes, kurios išliks tol, kol išliks bent vienas gyvas lietuvis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *