Nauja knyga „Pradžia. prisiminimai apie krašto apsaugos kūrimą“

2020 m. pabaigoje leidykla „Kriventa“ išleido LK kūrėjo savanorio dim. pulkininko dr. Norberto Vidrinsko pirmąją prisiminimų knygą.

Pradžia: prisiminimai apie krašto apsaugos kūrimą. Norbertas Vidrinskas. „Kriventa“ 2020 m. 464 psl.

Nepriklausomybės įtvirtinimas suvienijo šimtus tūkstančių Lietuvos žmonių. Kiekvienas šio tikslo siekė savo pasirinktu ir likimo jam skirtu keliu. Knygos „Pradžia“ autorius Norbertas Vidrinskas 1991-ųjų kovą pradėjo tarnybą Krašto apsaugos departamento Inžinerinio skyriaus viršininku, dalyvavo kuriant naujos valstybės Krašto apsaugos pajėgų Štabą. Pradžia buvo labai sudėtinga, šalyje dar tebebuvo dislokuota okupacinė kariuomenė. Netrūko intrigų, mat prie kuriamų naujų struktūrų bandė šlietis įvairūs prisiplakėliai, savanaudžiai, vyko atviri ir slapti politiniai žaidimai.
Pirmojoje doc. dr. dimisijos pulkininko N.Vidrinsko prisiminimų knygoje „Pradžia“ pateikiami ne tik faktai ir archyviniai dokumentai. Autorius nevengia atskleisti asmeninės pozicijos, pateikia savo minčių, tuomečių įvykių interpretacijų bei vertinimų. Iš laiko perspektyvos atsiskleidžia tikrosios daugelio įvykių priežastys, padarytos klaidos. Praeities pakeisti neįmanoma, tačiau ji vertinga tuo, kad ją pripažinus ir objektyviai įvertinus, galima siekti geresnės ateities.

Trumpa knygos ištrauka:
„Krašto apsaugos sistema savo kelią pradėjo nuo žaliaraiščių, jaunuolių reikalų komisijų, sporto ir technikos klubų, atsargos karininkų susitelkimo ir judėjimo, taip pat Lietuvos žmonių puoselėtos prieškarinės Lietuvos kariuomenės vizijos atgaivinimo ir sutelktų pastangų jai atkurti. Milžinišką organizacinį darbą atliko Krašto apsaugos departamento direktorius, o vėliau – krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius, kuris ne tik įžvelgė šias krašto apsaugos sistemos kūrimo ištakas, bet ir gebėjo jas sujungti, suvienyti – tiek atskirų žmonių lygmeniu, tiek ir jau pradėjusių reikštis patriotinių organizacijų pavidalu. Pasakysiu iš karto, kad pats A. Butkevičius dėl savo veiklos vertinamas nevienareikšmiškai. Tolesniame pasakojime bus paminėta įvairių įvykių, faktų, jų kontekste išsakyta vienokia ar kitokia autoriaus pozicija, o skaitytojas savo nuomonę susidarys pats. Visgi šiuo atveju norėčiau pasakyti trumpai: ne šventieji puodus žiedžia. Na, o A. Butkevičius, kuris buvo laisvėjančios Lietuvos krašto apsaugos struktūrų pirmasis kūrėjas, turėjo įveikti neįsivaizduojamą kiekį kliūčių, priešpriešos, ir tikrai jam nebuvo lengva.
Taigi „Pradžia“ – ne šiaip veiksmo ar reiškinio pradedamoji stadija. Man šis žodis reiškė ir tebereiškia ištiso proceso pirmąjį žingsnį, atskaitos tašką. Ji – daugiaplanė ir savo siekiu nukreipta į ateitį, grindžiama kūryba pačia plačiausia prasme. Savo kūrinyje, kurį skiriu pirmiausia KAD Štabo 30-mečio paminėjimui, ne vienoje vietoje vartoju žodį „pradžia“, taip pat įvardydamas valstybės vienos ar kitos naujos struktūros (formuotės, tarnybos, padalinio) veiklos pradėjimą.“

2020 m. leidybos įmonės „Kriventa“ išleistų knygų galima įsigyti internetu patogupirkti.lt
PRADŽIA. PRISIMINIMAI APIE KRAŠTO APSAUGOS KŪRIMĄ. Autorius Norbertas Vidrinskas. 464 psl. Kaina 14,69 Eur

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *