Pirmasis Seimo žingsnis nepriklausomybės gynėjų teisinio statuso link

Spalio 25 d.  Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų komisija registravo Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų ir kitų nukentėjusių nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos asmenų teisinio statuso pripažinimo įstatymo pakeitimo ir  papildymo projektą.

Nepriklausomybės gynėjų teisinio statuso kriterijai buvo aptarti  su visuomeninių organizacijų atstovais. Projektu siūloma minėtą statusą pripažinti kariams, kurie 1990 m. kovo 11 d.–1991 m. rugpjūčio 21 d. priklausė Lietuvos gynybos struktūroms, davė priesaiką (pasižadėjimą) ir jos nesulaužė, taip pat asmenims, dalyvavusiems organizuotose struktūrose Lietuvos Nepriklausomybės gynyboje nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 1991 m. rugpjūčio 21 d. ir Lietuvos Nepriklausomybės gynėjams, kurie nepriklausė organizuotoms struktūroms ir minėtu laikotarpiu gynė svarbius valstybinius objektus sovietų kariuomenės puolimo metu, jei tai dokumentais įrodoma, taip pat asmenys, turintys valstybinius apdovanojimus už Nepriklausomybės gynybą.

Šiuo metu nepriklausomybės gynėjų teisinis statusas pripažįstamas tik asmenims, pripažintiems nedarbingais dėl 1991 metų sausio 11–13 dienomis ir po to vykdytos SSRS agresijos.

Pagal 2018-10-25 Laisves kovų komisijos pranešimą žiniasklaidai

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *