Kita tema – sprogmenys. Taikos metu galima lengvai ir legaliai įsigyti pakankamai galingų sprogmenų fejerverkų parduotuvėse. Pamenu, vaikystėje į naujamečių raketų galą pripylus smulkių vinučių, jos į garažo vartus sulįsdavo apie pusę centimetro. Ar fejerverkai tinkami perdarymui į galinčius padaryti realią žalą ginklus?

A.D. Tik situacija parodys, ar jie gali būti panaudojami. Tačiau, taip, tai yra gana pavojingas ginklas. Bet jį perdarinėti patartina tik turint tam reikalingų įgūdžių, kitaip tos vinutės gali išlėkti per priešingą vamzdžio galą.

Š.J. Be to, sprogimo kryptis sunkiau prognozuojama ir kontroliuojama nei šūvio.

A.D. Fejerverkai labiau tinkami naudoti dėmesio nukreipimui. Jei jums reikės tamsiu paros metu įveikti saugomą teritoriją, fejerverkai puikiai jus maskuos. Bet koks žvalgas ar stebėtojas žvilgsnį nukreips į ryškų blykstelėjimą ir sprogimą. Nevalingai. Tik akimirkai. Po to kelias sekundes jis nematys visiškoje tamsoje, kol apsipras akys. To jums gali pakakti įveikti saugomą teritoriją.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Šventinio vakaro fejerverkai

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Šventinio vakaro fejerverkai

Š.J. O gynybai?

A.D. Gynybai tokie sprogmenys tinkami, bet labai ribotai. Pavyzdžiui, bute, į kurį įsiveržė ginkluoti žmonės. Jei neturite kur trauktis ar kaip evakuoti artimuosius, pereikite į kitą kambarį, o koridoriuje ar kambaryje su užpuolikais susprogdinkite visus turimus fejerverkus. Kažkiek žalos vis vien padarysite.
Maidano įvykiai parodė, kad petardas galima naudoti ir kaip puolamąjį ginklą. Žmonės susikonstravo svaidykles, kuriomis petardų ryšulėlius šaudė į priešininkus. Teko matyti ir gerokai primityvesnių prietaisų. Tiesiog prie karties pritvirtintą petardą nukreipdavo į priešininkus ar tiesiog laikydavo virš jų galvų, nukreipdavo į praėjimus, duris, langus.

Maidano įvykiai parodė, kad petardas galima naudoti ir kaip puolamąjį ginklą. Žmonės susikonstravo svaidykles, kuriomis petardų ryšulėlius šaudė į priešininkus.

Š.J. Priminkime viduramžius ir tuomet naudotus ginklus. Turint paprasto šildymo sistemoje naudojamo vamzdžio gabalą, vieną jo galą galima užsukti standartine akle. Toje pusėje, šone, pragręžti skylutę knatui. Į tokį vamzdį galima pripilti fejerverkų turinio, užkimšti popieriumi ir pripilti vinučių ar ko nors sunkesnio. Padegus knatą, po kelių sekundžių ši patranka šaus galingą užtaisą.

A.D. Fejerverkai yra labai geras, legalus sprogstamųjų medžiagų gavimo šaltinis taikos metu.

Š.J. Kelioniniai dujų balionėliai. Ar efektyvu?

A.D. Uždarose patalpose ypatingai efektyvu, jei turite galimybę pasigaminti gerai veikiantį sprogdiklį. Ypač efektyvu aplinkui balionėlį pritvirtinti pažeidžiančių elementų – vinučių, karpytos spygliuotos vielos ar stiklo šukių.

Š.J. Neaptarėme dūžtančių ginklų.

A.D. Nudaužtas butelis gali būti panaudotas kaip durklas, tačiau efektyviau butelius naudoti kaip padegamąsias granatas pripildžius juos degaus skysčio. Maidano įvykių metu dauguma technikos buvo padegta būtent tokiomis savadarbėmis granatomis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojas meta Molotovo kokteilį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojas meta Molotovo kokteilį.

Š.J. Aptarėme daug galimybių. Daugiau pasakoti pavojinga, nes galime būti apkaltinti. Reikia turėti omenyje, kad internete nesunkiai galima rasti receptų, kaip iš buitinės chemijos priemonių pasidaryti sprogmenis.

A.D. Reikia turėti omenyje, kad dažnai ginklų nereikia panaudoti. Krizių metu informacija sklinda pakankamai greitai. Užtenka žinoti, kad yra kiemas ar bendruomenė, kuri turi ne tik valios priešintis, bet ir galimybių tam, ir toks objektas bus puolamas paskutinis. Ukrainos patirtis rodo, kad ne visuomet reikia stoti į kovą. Kartais užtenka parodyti agresyvumą ir ginklus. Tai veikia kaip puiki atgrasymo priemonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *