Apie LiGSA ir LKKSS bendrą veiklą

Dėl tinkamo ginkluoto pilietinio pasipriešinimo organizavimo reglamentavimo.

2023 m. rugpjūčio 21 d. (pirmadienį) Lietuvos Ginklų savininkų asociacijos (LiGSA) valdybos pirmininkas, advokatas Arūnas Marcinkevičius, LiGSA valdybos narys Andrejus Staško, Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) valdybos pirmininkas, signataras Saulius Pečeliūnas ir LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Linas Ladiga susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku dr. Laurynu Kasčiūnu, biuro vedėju Evaldu Sinkevičiumi ir patarėju Mantu Lapinsku.

Susitikimo metu buvo aptarti ginklų savininkų ir juos vienijančių nevyriausybinių organizacijų įtraukimo į visuotinį ginkluotą pilietinį pasipriešinimą, jų statuso, išmintingai tikslingo jų sukauptos patirties ir specifinių žinių panaudojimo, bei susijusių klausimų sprendimų įgyvendinimui aktualios karo padėties, asociacijų, ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymų nuostatos, esami pataisų projektai bei papildomai reikalingos pataisos.

Sutarta, kad esamo teisinio reglamentavimo pokyčių poreikio pagrindus, perspektyvas ir terminus tikslinga aptarti Komitete, dalyvaujant už visuotinio pilietinio pasipriešinimo strategijos bei plano įgyvendinimą atsakingų valstybės institucijų, Lietuvos kariuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Šiuos visuotinio ginkluoto pilietinio pasipriešinimo strategijos ir jos plano įgyvendinimo klausimus sutarta aptarti Komitete artimiausiu metu, t.y. dar šių metų rugsėjo mėnesį.

LiGSA ir LKKSS valdybų bendra informacija

Paskelbta LKKSS veikla, Pilietinė gynyba, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *