Širvintų rajone Čiobiškyje spalio 21 d. atidengtas „Čiobiškio ąžuolas“ – tai monumentas, skirtas 1944-1950 m. Musninkų valsčiuje veikusiems Didžiosios kovos apygardos, kuriai vadovavo Jonas Misiūnas Žalias Velnias, partizanams, ryšininkams ir rėmėjams atminti.
„Neabejingi, suvienyti ir viltingi – visi čia susirinkę esame didelės jėgos liudininkai. Okupantų žiaurumas stengėsi išplėšyti ne tik žmonių likimus, bet ir ateitį perbraižyti kitaip – niekino laisvės kovotojus, sėjo terorą ir žaizdas. Tačiau šiandien šiuos randus matome kaip mūsų jėgą, kuri vienija ir suburia mus veikti vardan Lietuvos“, – monumento atidengimo ceremonijoje sakė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Monumento atidaryme dalyvavo partizanų vaikai ir vaikaičiai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. LK Garbės sargybos kuopa atliko tris salves žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti ir pagerbti.
Monumentas „Čiobiškio ąžuolas“ išdygo to paties pavadinimu įsteigto Paramos fondo dėka. Sumanymo autorius – Dainius Drazdauskas. Projekto autoriai – skulptorius Algirdas Kuzma, architektai Ričardas Krištapavičius ir Ričardas Krištapavičius jaunesnysis.
Gediminas Juškevičius
Ačiū už džiugią, o kartu ir skaudžią informaciją. Tik gaila, jog jau tradicija tapo tai, kad apie tokius svarbius renginius sužinoma tada, kai būna jau po viskam. Džiugu tai, kad Čiobiškio bendruomenė laimėjo prieš biurokratus ir pagalių kaišiotojus į patriotų,šio paminklo statybos iniciatorių, ratus. Mat, kokių pažiūrų Širvintų valdžios buvo ir yra, galima spręsti pagal Gelvonų miestelyje pastatyto paminklo, to krašto partizanams, būklę. Esu gimęs tarp Gelvonų ir Čiobiškio. Tėviškėje negyvenu nuo 1966 m.. Tėvai palaidoti Gelvonų kapinėse. Kadangi gimtinė traukia, tai lankyti tėvų kapus kartais važiuoju per Bagaslaviškius, kartais per Čiobiškius. Gimto krašto naujienas sužinau tik iš sutiktų kapinėse pažįstamų, kurių jau mažai tarp gyvųjų. Tad apie pastatytą „Čiobiškio ąžuolą” sužinojau iš LKKSS tinklalapio. Skaudu. Man, tarnavusiam Didžiosios kovos apygardos Vilniaus rinktinėje apie tai sužinoti iš laikraščių- dar skaudžiau. Gaila, kad LKKSS VAS valdyba nepalaiko ryšiu nei su šia rinktine, nei su KASP-u. Didelė tikimybė, kad 2024-01-17, minint SKAT įkūrimą ir vėl nuo Savanorių pajėgų nebus padėtos gėlės prie paminklo Kariams- Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams. O apie tai, kad būtų padaryta Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena, net nesapnuoju.
Vytautas Račkauskas
Paantrinsiu nuolatiniam LKKSS VAS svetainės skaitytojui Gediminui: apie atidengiamą „Čiobiškio ąžuolą” žinojo ne vienas LKKSS VAS narys, turbūt net abiejų rankų pirštų neužtektų… bet nei vienas iš jų nesiteikė pranešti šios informacijos LKKSS VAS valdybai. Turbūt manė, kad minėtai valdybai kažkas kitas praneš arba LKKSS VAS valdyba turi tiesioginę „raudonąją telefono liniją” su KAM ministru ar LK vadu (o gal net su pačiu DIEVU). LKKSS VAS valdyba irgi žvalgų neturi, nes jei išeitų į žvalgybą, nebeliktų kam dirbti valdybos darbų… Todėl kreipiuosi į visus ABEJINGUS IR APATIŠKUS MŪSŲ SKYRIAUS NARIUS: jei sužinote ką įdomaus ir vertingo vykstančio mūsų Vilniaus apskrities teritorijoje, PRANEŠKITE VALDYBAI. Geriau tą pačią info gauti penkis kartus, negu sužinoti apie renginį jau jam įvykus. Taigi LKKSS VAS narių asmeninis abejingumas ir apatija – daro neveiklią ir vėluojančią ir pačią LKKSS VAS valdybą. Te apie šį „akibroštą” susijusį su „Čiobiškio ąžuolu” prisiima ir laiku apie jo atidengimą žinoję, bet neinformavę Skyriaus nariai.