Atkurtai Lietuvos kariuomenei – 30!

2022-10-15 Jono Žemaičio aikštėje. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

2022-10-15 Jono Žemaičio aikštėje prieš KAM ir karių, kūrusių Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą konferenciją „Atkurtai Lietuvos kariuomenei – 30“. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

1992 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą, kuriuo buvo skelbiama, kad yra atkuriama Lietuvos kariuomenė

„Viskas buvo labai simboliška: Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas savo darbą pradėjo priimdamas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą, o užbaigė šalies kariuomenės atkūrimo aktu – jis buvo priimtas paskutinę kadencijos dieną. Manau, kad Atkuriamasis Seimas savo misiją atliko garbingai, taip pat kaip ir kitos tuo metu veikusios institucijos pagal savo kompetenciją prisidėjusios atkuriant Lietuvos kariuomenę.“ – prisimena Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos valdybos pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Saulius Pečeliūnas. lapkričio 19 d. akto iniciatorius, 1990–1992 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausioje Taryboje-Atkuriamajame Seime dirbęs o nuo 1992-ųjų pradžios ir vadovavęs Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijai.

S. Pečeliūno pasakojimas su Aukščiausiosios Tarybos nutarimų projektų, priimto akto faksimilėmis ir posėdžio stenogramos ištrauka „Lietuvos kariuomenė, kaip ir Lietuvos valstybė, turi dvi gimimo dienas“ publikuojamas svetainės skiltyje VEIKLA—>ISTORINĖ ATMINTIS.

2022-10-15 Krašto apsaugos ministerijos ir karių, kūrusių savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, konferencija. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Paskelbta LKKSS veikla, Naujienos, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *