Baigta knygų dovanojimo akcija – nudžiuginti Butrimonių moksleiviai

20141222_1242002014 m.  gruodžio 22 d. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus atstovai, vadovaudamiesi savo organizacijos įstatais ir remdami lietuvybę Šalčininkų rajone, padovanojo lietuviškai Butrimonių pagrindinei mokyklai 202 pavadinimų 202 knygų rinkinį.Butrimonių pagrindinė mokykla yra viena iš keturių Vilniaus krašto mokyklų, kurioms 2014 metais Vilniaus kariuomenės kūrėjai savanoriai dovanojo lietuviškas knygas moksleiviams. Knygos buvo nupirktos už organizacijos narių ir šią akciją remiančių Lietuvos Respublikos piliečių paaukotus pinigus (1259,41 Lt) arba padovanotos organizacijos narių ir juos remiančių piliečių iniciatyva. Bendra dovanotų knygų vertė yra apie 3000 Lt.

20141222_123932Mokyklos direktorė kariuomenės kūrėjams savanoriams aprodė mokyklą, papasakojo apie mokinius, supančią mokyklą aplinką ir kasdieninę kovą dėl lietuvybės likučių išlaikymo šioje Šalčininkų vietovėje. Deja, tenka pripažinti, kad kaimyninė Lenkija, skirdama kelis kartus didesnę materialinę paramą, negu Lietuvos Švietimo ministerija, į lenkišką Butrimonių mokyklą vedančių vaikų tėvams, lenkiškos Butrimonių mokyklos gerbūviui ir infrastruktūrai puoselėti, akivaizdžiai laimi „konkurencinę kovą“ dėl vaikų ir tėvų pilietinės orientacijos. Kai lenkiškumą visomis įmanomomis priemonėmis skatina ir stiprina vietinė seniūnija ir Šalčininkų savivaldybė, tai ten gyvendamas nebesistebi, kad ir vietinės parapijos kunigas, pakviestas į lietuvišką Butrimonių mokyklą, nesugeba šv. mišių vesti lietuvių kalba. Štai kokia padėtis, kariuomenės kūrėjai savanoriai, Lietuvoje, Šalčios krašte, praėjus beveik ketvirčiui amžiaus nuo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atstatymo….

Belieka priminti, kad be Butrimonių  pagrindinės mokyklos 2014 m. rudenį-žiemą buvo aplankytos dar trys lietuviškos mokyklos, o būtent: Turgelių vidurinė mokykla, Veriškių pradinė mokykla ir Kalesninkų Mykolo Rudžio pagrindinė mokykla. Iš viso keturioms mokykloms perduotos daugiau kaip 200 pavadinimų virš 800 knygų bei kopijavimo aparatas (Veriškių pradinei mokyklai). Knygoms pirkti kariuomenės kūrėjai ir visuomenė paaukojo 4100 Lt, o bendra visos dovanos vertė siekia apie 15 000 Lt.

 

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *