Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms skirtas pėsčiųjų žygis

švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną vyks gegužės 20 d. Punios šile Alytaus raj.

12 km maršrutu keliaujantys žygeiviai galės pamatyti ir aplankyti istorines vietas, partizanų, 1863 m. sukilėlių kelius bei įspūdingą gamtą: draustinį ir savaiminę kunigaikščių ąžuolų alėją, augančią palei Nemuną.
Pėsčiųjų trasa drieksis ir taip vadinamąją Muravjovo linija. 1863 m. šiuo keliu naudojosi caro armija, gaudydama Punios šile besislapstančius sukilėlius. Žygeiviai pasieks ir Dainavos apygardos partizanų vadavietę. Čia bunkerį įrengė 1919-1920 m. Laisvės kovų dalyvis, Dainavos apygardos vadas Domininkas Jėčys-Ąžuolis.
Ąžuolio kvietimu 1947 m. balandžio 22-24 d. Punios miške įvyko Dainavos apygardos partizanų vadų sąskrydis, kuriame dalyvavo ir legendinis partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, tuometinis Dainavos apygardos vado pavaduotojas.
Prie Dainavos apygardos štabo bunkerio vyks partizanų ir visų kovotojų, žuvusių už Lietuvos laisvę pagerbimo ceremonija, skambės partizanų dainos, bus galima paskanauti kariškų vaišių.

Pėsčiųjų žygio pradžia sekmadienį, gegužės 20 d. 10 val. Punios girininkijoje, Panemuninkų km., Alytaus raj.

Žygio dalyvius iš Alytaus nemokamai veš autobusas – 9.30 val. išvyks iš S. Dariaus ir S. Girėno g. prie Rotušės, atgal važiuos 14 val. nuo Punios girininkijos.
Savo transportu iš Alytaus iki girininkijos galima vykti: iš Naujosios gatvės (130 magistralė) prie Gulbynės ežeriuko sukame į dešinę ir važiuojame tiesiai 11 km. Nemuno gatve – Pramonininkų žiedas, Žaunieriškiai, Praniūnai, Panemuninkai – iki pat kelio pabaigos. Čia paliekami automobiliai ir toliau keliaujama pėstute.

Daugiau apie renginius gegužės 19-20 d., skirtus Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai (kam.lt)

 

 

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *