Išmeskime iš galvos mintį, kad mūsų kažkas neįvertino, nepastebėjo

2021-08-21 LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. Juozo Dingelio nuotr.

„Savanoriai visais laikais daugeliui atrodė itin pavojingi. Juos valstybės vyrai šaukia tik tada, kai labai ypatingas reikalas prispaudžia. Taip rodo istorija, taip bus ir ateityje.
Todėl visų pirma išmeskit iš galvos mintį, kad jūsų kažkas neįvertino, nepastebėjo. Na nepatogūs tie savanoriai, bet be jų neįmanoma. Valstybė nėra vien tik partija, vyriausybė, valstybė yra žymiai daugiau: tai žmonės su visais antikos herojaus Jasono pasėtais drakono dantimis*. Ir kai ateina sunkus laikas, tada visa ši jėga sukyla, o kai pergalė iškovojama, vėl visi grįžta į savo vietas. Taip yra ir taip turi būti. […]
1990-ųjų metų kartos paskirtis: skatinti patriotizmą, neleisti visuomenei užsiliūliuoti, kad dabar laikai kiti, viskas dabar yra kitaip, čia nieko blogo mums nenutiks, o rytojus – pats savaime – mums žada tik gerovės valstybę. Gerbiamieji, kaip buvo prieš 2000 metų, taip bus ir 2000 metų po to. Visą laiką bus priešų ir išbandymų, todėl kiekviena tauta – ypač jeigu ji yra tauta, o ne liaudis (čia didelis skirtumas!), turės ginti savo laisvę, nes visada atsiras grobikų, kurie į laisvę kėsinsis.
Labai svarbu palaikyti visuomenėje sveiką dvasią: neapsileisti fiziškai ir dvasiškai, vystyti savo gebėjimus, išmokti būti sambūvyje su jaunimu: ir prie Sausio laužų pasėdėti, ir tuos 20 km nueiti partizanų takais. Kada Tėvynei prireiks – nebebus laiko ruoštis. Esame senos, savo žemėje tūkstantį metų gyvenančios tautos atstovai ir gyvensime joje laisvi ir toliau. Nes esame Lietuvos savanoriai!“  – kalbėjo karo istorikas dr. Vladas Rakutis 2021 m. rugpjūčio 21 dieną  Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams, susirinkusiems į konferenciją, skirtą paminėti Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įkūrimo trisdešimtmetį.

Visą dr. V.Rakučio pranešimo toje konferencijoje tekstą galima paskaityti skiltyje VEIKLA —>ISTORINĖ ATMINTIS.

________________

*  Antikinės Graikijos legendos herojus Jasoną su argonautais, vyko į dabartinio Sakartvelo žemes parsivežti Aukso vilnos. Mainais už Aukso vilną vietinių žemių karalius Ajetas Jasonui liepė atlikti tris užduotis. Jasonui reikėjo pakinkyti ugnimi besispjaudančius jaučius ir išarti lauką, tada užsėti žemę drakono dantimis. Tačiau staiga iš pasėtų dantų išaugo karių armija. Jasonui ir jo vyrams reikėjo greitai galvoti, kaip tuos staiga atsiradusius nuožmius karius nugalėti.

Paskelbta Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *